Nieuwe kelderbierwagens ZIJDELINGS Nieuwe factuurverwerking VOLGZAME TYPES Managers kunnen het in de ogen van de gemiddelde medewerker niet gauw goed doen. Maar volgens Bart Drenth, schrijver en consul tant bij adviesbureau Berenschot, is niet de baas het probleem, maar juist de medewerkers. "Wat de ma nager ook zegt, hun eerste reflex is om het er niet mee eens te zijn. Ons attitudepro bleem is een grote bedrei ging voor de Nederlandse economie." Voor wie wel wat volgzamer wil worden, is Drenths laatste boek mis schien een aanrader: 'De kunst van het volgen'. (Bron: Carp) VROUWVRIENDELIJK GLAS Engelse vrouwen drinken lie ver wijn dan bier. Volgens de British Beer Pub associati on (BBP) is het Britse pintglas daar mede schuldig aan. Dames zouden de glazen te groot, lelijk en onpraktisch vinden. De BBP liet daarom speciaal voor vrouwen een bierglas ontwerpen: slank, op een pootje en met de 'damesachtige' inhoud van 1/3 pint ofwel 18,5 cl. En zo'n damesglaasje bevat nog niet de helft van het aantal calorieën van een glas wijn, heeft het BBP becijferd. Aan het einde van het jaar wordt het vrouwenglas in heel Groot-Brittannië geïntrodu ceerd. (Bron: Het Financieele Dagblad) DOE MEE! Ook iets opmerkelijks gelezen over een onderwerp dat raakvlakken heeft met (werken bij) Heineken? Laat collega's meegenieten en stuur je gekke, interessante of afwijkende knipsels naar Heineken nl magazine: Heinekennlmagazine@heineken.nl of naar Heineken nl magazine, kamer 2.416, postbus 530, 2380 BD Zoeterwoude. Heineken nl magazine [o9] Heineken Brouwerijen Evenementen Service (HBES) heeft recent twee nieuwe kelderbierwagens aangeschaft. De compacte wagens hebben elk een capaciteit van 3.000 liter en kunnen gemakkelijk bij evenementen geplaatst worden. Daar kunnen ze ieder acht tappunten voorzien van perfect bier, want net als bij een 'echte' kelderbierinstallatie komt het bier bij deze wagens in precies de juiste verhouding bier/koolzuur uit de tap. Gebruik van extra koolzuur is dus niet nodig, wat het mak kelijker maakt om aan de veiligheidsnormen rond evenementen te voldoen. Daar naast wordt het bier in deze nieuwe wagens verpakt in plastic zakken (liners), waar door het tijdrovende schoonmaken van tanks niet meer nodig is. Snel en simpel! Het totale kelderbierwagenpark van HBES bestaat nu uit zes wagens met een capa citeit van 3.000 liter, drie wagens van 6.000 liter en een van 7.000 liter. Eind mei is een belangrijke mijlpaal bereikt bij het financial shared service project. Inkomende facturen worden namelijk niet meer als papieren documenten de orga nisatie ingestuurd, maar gaan in digitale vorm naar de budgethouders, inkopers en magazijnmedewerkers. Ook het registratie- en goedkeuringsproces van inkomende facturen verloopt volledig geautomatiseerd. Deze nieuwe werkwijze zorgt voor kwa liteitsverbetering en meer efficiency. Zo komt bij de afdeling Financial Services van HNBS een groot aantal handmatige werkzaamheden te vervallen, terwijl de bud gethouders, inkopers, magazijnmedewerkers en de crediteurenadministratie meer inzicht en controle over hun facturen krijgen. De komende maanden wordt deze nieuwe werkwijze gefaseerd ingevoerd. Daartoe zullen zo'n 1.300 medewerkers worden geïnformeerd en opgeleid.

Heineken NL Magazine | 2005 | | pagina 9