Gilbert Verboom [31] KLANT is eigenaar van supermarkt C1000 in Amsterdam- Zuidoost. Zijn klanten komen uit alle windstreken en hun inkomen houdt het midden tussen een 'godsvermogen' en een uitkering. Wie is deze klant, wat beweegt hem, en: wat vindt hij van Heineken? [13] FEITEN CIIFERS Heineken nl magazine Wat is uw favoriete Heineken- product? "Blikbier. Simpelweg omdat ik daar het meeste van verkoop." Waaraan kunt u zich mateloos ergeren? "Drammers. Vertegenwoordigers die met een boek onder de arm binnen komen, even snel een order willen schrijven dan meteen weer weggaan zonder naar mijn schap te kijken. Ik heb menig vertegenwoordiger de deur uit gezet." Wat maakt uw dag helemaal goed? "Als ik een topactie heb, waar ik heel veel klanten blij mee maak en zelf ook goed aan verdien. Ik kan redelijk inschatten wat het goed doet, maar ik ga ook wel eens op mijn gezicht. Nu blijf ik gigantisch zitten met Delmonte fruitcups, maar ach, die slijt ik uiteindelijk wel weer." Wat vindt u belangrijk bij het zakendoen met Heineken? "Openheid en eerlijkheid. En Heineken is altijd bereid acties te doen. Bovendien denken ze actief mee over het onderhoud van mijn schap. Dat is belangrijk. Een actie is leuk, maar daarna moet de klant natuurlijk wel terugkomen voor méér." En wat moet Heineken direct aanpakken? "Ik vind dat Heineken druk moet blijven uitoefenen op grootwinkel bedrijven om bepaalde prijzen te handhaven. Het is belachelijk om Heineken met een min-marge te verkopen." Met wie zou u wel eens het glas willen heffen? "John de Mol. Ik vind het mooi dat hij rijk is geworden door zijn ideeën waar te maken. En dan drinken we een witbiertje. Zonder citroen!" Wat maakt uw zaak tot de beste uit de wijde omgeving? "Dat is-ie straks, na de verbouwing. Wel scoren we nu al op toewijding en openingstijden. Wij zijn elke dag open van acht tot negen, ook op zondag." Bij de C1000 van Gilbert Verboom werkt 45 man personeel, waarvan ongeveer 15 fulltimers. Wekelijks brengen 15.000 klanten tussen de 150.000 en 160.000 euro in het laatje. De winkel beslaat nu nog 600m2, maar wordt binnenkort twee keer zo groot. i

Heineken NL Magazine | 2005 | | pagina 13