Blad voor de mond Leeftijds bier? Ondernemingsraad I Zoeterwoude Laten we het eens hebben over ons eigen ste lijfblad: Leven in de Brouwerij. Een blad van, voor en door de medewerkers van de brouwerij. Als het goed is. Maar eerst een verhaaltje. Loop ik laatst in de stad, ontmoet ik mijn vriend, de Belg. Aardige vent en slim! Werkzaam bij een grote concurrent van Heineken. We raken aan de praat: B.: Allo, manneke, hoe goat het doar bij Hennekens? Ik hoor verhalen.... P.: Hallo Sjef. Verhalen? Ja, dat kan wel kloppen, er jubileren de laatste tijd veel medewerkers. En onlangs ben ik nog op sur vival geweest. Teambuilding, je kent dat wel. B.: Woar hep oe 't over, ik bedoel toch de reorganisöasie die ze bij jullie uitvoeren!? P.: Reorganisatie?? Oh wacht even, je bedoelt de veranderingen van de laatste tijd. Dat gaat prima Sjef, ik kan niks anders zeggen, prima. Wel wat druk en onrustig, veel leven in de brouwerij zullen we maar zeggen. Haha, maar we houden het hoofd koel. Eh...als je me nu wilt verontschuldi gen, ik moet naar een afscheidsreceptie van een collega. Drie vragen over de gelezen tekst: 1. Hoe noem je wat P. aan het doen is? Liegen of jokken? 2. Denk jij dat de Belg P. gelooft? 3. Denk jij dat zo'n gesprek als dit ooit heeft plaatsgevonden? Terug naar ons blad. Zoals jullie natuurlijk allemaal is opgevallen, heeft dat sinds kort een nieuwe outfit, een nieuwe redactie en.... een nieuwe lijn. "Een nieuwe lijn?" Jazeker! Hebben jullie dan niet gelezen dat Hein van Dort jullie eind vorig jaar heeft gevraagd om brieven in te zenden, stellin gen te poneren, discussies te starten en vrijuit je mening te geven? "Oh? Maar ik zie geen rubriek 'ingezonden brieven', geen opiniepagina en geen pittige commentaren. Terwijl er waarach tig wel wat met elkaar te bepraten valt! De gemiddelde plattelandskrant heeft het beter begrepen dan wij." Hoho, niet te snel. De redactie ontvangt iedereen met open armen. Kom maar op met je meningen. Die zijn er genoeg als ik de wandelgangen goed begrijp. Daar durven we in ons eigen blaadje toch wel voor uit te komen? "Luister, de redactie kan wel van alles willen ontvangen, maar blijft gebonden aan de wetten van de communicatie." Wat bedoel je? "Simpel. Je mag niet alles schrijven watje denkt. Je mag alleen schrijven wat het belang van de organisatie niet schaadt." Nou ja, da's toch ook logisch? Het nieuws ligt zo op straat. De eerste de beste aan deelhouder ziet zijn winst al zakken. "Die winst gaat ook zakken als we om hete brijen heen draaien. De klant gelooft ons niet en de medewerker wordt ziek of onverschillig." Ik heb een idee. Ik ga een werkwinkel organiseren. Ik noem het een workshop, dan kan ik er geld voor vragen. Het thema? Openheid en transparantie. Of liever: Openness and Transparency. In die werkwinkel ga ik uitleggen aan iedereen die het maar horen wil, hoe goed het is voor de toekomst van een bedrijf als je gewoon tegen elkaar kunt zeggen watje denkt. En hoe je het aanpakt om dat blad voor de mond weg te nemen. Meer niet. Maar eerst stop ik dit idee in de ideeën bus. Want dit wordt een megatopper, reken maar! Namens de PR Commissie OR Zoeterwoude, Piet Hagenaars Op 1 maart waren Piet Klinkenberg en Joop Schonewille 25 jaar bij Heineken in dienst. Dit heugelijke feit mocht ook voor deze heren niet onopgemerkt voor bijgaan, dus werden zij 2 maart in de bloemen gezet. Beide heren zijn werk zaam bij DCS Binnenland, waar Joop als vorkheftruckchauffeur en Piet als medewerker van het tapstangenproject dagelijks een bijdrage levert. Na korte - maar niet minder gemeende - toespra ken van hun teamleiders Ale Hulzebos en Joop Dol, werd hen ook de welbekende (en gewaardeerde) envelop overhandigd en de speld op de borst geprikt. In het daaropvolgende gezellige uurtje met collega's van diverse afdelingen, kwamen de sterke verhalen los. Geweldig watje zoal over de afgelopen 25 jaar te horen krijgt. Nogmaals gefeliciteerd met jullie 25-jarig jubileum en tot slot wensen wij jullie alle goeds toe, zowel bij Heineken als privé. Joop Dol en Ale Hulzebos Teamleiders DCS Joop Schonewille en Ale Hulzebos Joop Dol en Piet Klinkenberg

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2005 | | pagina 6