Lekkage bodemklep droger opgelost 1 ii Veranderingen bij Platenwasserij Ondernemingsraad Zoeterwoude y||i w W Gert Eikelboom voor het zevenstappenbord Binnen Brouwen worden aan de hand van Gericht Verbetergroepen (GVG's) specifieke problemen opgelost. In de BIKE was er een probleem met lekkage van de bodemklep in de droger. Met behulp van een GVG is dit probleem opgelost. De zeven stappen in het schema hiernaast zijn doorlopen en dat was niet eenvoudig. Sinds juli 2003 deed het probleem zich voor en de tussentijdse acties leverden geen resultaat op. In mei 2004 zijn we begonnen volgens de GVG-methodiek. Zes weken later was er een revisie gepland waarin we de verbeteracties wilden imple menteren. We dachten de oorzaak eind juni te hebben gevonden. Maar helaas, we hadden veel verbeterd aan de installatie, maar nog niet het echte probleem opge lost. Uiteindelijk gebeurde dat in oktober en we waren er in december 2004 van overtuigd dat het echt niet meer terug kwam. Oorzaakanalyse Beschrijven van het probleem Actieplan opstellen Wat hebben we ervan geleerd? - Het probleem bleek complexer dan we aan vankelijk dachten. Het kost heel veel tijd om de oorzaken echt goed in kaart te brengen. - Basiscondities moeten eerst worden hersteld om de oorzaken zichtbaar te maken. - Het heeft ons enorm veel over de installatie geleerd. - Veel kijken, foto's maken en de installatie ingaan heeft ons enorm geholpen. - Leerpunt blijft het goed vastleggen van de 'learnings' in werkinstructies en documenten. ledereen die hier een bijdrage aan heeft geleverd: heel hartelijk dank voor jullie inzet en doorzettingsver mogen om dit probleem op te lossen. jj Uitvoeren van het actieplan Resultaat meten Marieke Boots-Pouw Projectleider BIKE Probleemkeuze en -definitie Werkwijze standaardiseren m 1 Er verandert veel binnen de brouwerij. Na colonnes 1, 6 en de BeerTender-lijn, vinden ook bij de Platenwasserij veranderingen plaats. De Platenwasserij krijgt letterlijk en figuurlijk een nieuw onderdak en valt dan niet meer onder de Onderhoudsgroep, maar gaat het dichter bij huis zoeken, namelijk bij EVM. En dat is niet het enige, ze krijgen ook een aangepaste behuizing. Het 'oude' huis moet dringend aan permanente bewoning worden aan gepast en daar wordt druk aan gewerkt. De medewerkers werken tijdens de verbouwing gewoon door, maar daarbij hebben we wel een aantal voorzorgs maatregelen voor hun veiligheid afgesproken. Met de overgang naar EVM zal ook binnenskamers het één en ander veranderen. Zo krijgen de medewerkers met één teamleider te maken. De bemensing van de Platenwasserij is wel een zorgpunt geweest. Vanaf mei 2006 is er zelfs sprake van een onderbezetting door uitstroom van mede werkers. Wij hebben in ieder geval vastgelegd dat er bij een te lage bezetting geen productie kan worden gedraaid. Ook hebben we afgesproken dat de vrijgekomen plaatsen worden gebruikt voor het ouderenbeleid en voor reïntegratiemogelijkheden. Het spreekt voor zich dat de OR hier vinger aan de pols houdt. We willen natuurlijk wel dat de medewerkers op een gezonde en normale manier hun werk kunnen blijven doen. Sabine Spreeuw OR Zoeterwoude

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2005 | | pagina 4