Brouwerij Zoeterwoude winnaar tweede prijs 'Beste Leerbedrijf 2004' Overkoepeling drie koepels Al eerder berichtten wij jullie over het winnen van de Human Capital Award nen. Heineken werd tweede. In het jury rapport roemde men onze integrale leer- visie en opleidingsaanpak, maar vond men het jammer dat we erg weinig deden aan het beroepsoriënterende onderwijs. De doelgroep hiervan is echter meestal jonger dan 18 jaar en die kunnen we geen stage of begeleidingsplek aanbieden. Op de foto ziet u René Kroon van EVM met de oorkonde van de prijs. René was de leerling die Heineken in het korte promotie filmpje aan het publiek voorstelde. Hij was hiervoor dé ambassadeur bij uitstek, omdat hij deelnemer is aan de opleiding Hoofd Magazijn (WEB4). Bij EVM zijn nu bijna alle medewerkers in opleiding bij het ROC Leiden. Juist door dit toonaangevende project bij EVM zijn we als Heineken extra 'in the picture' gekomen van opleidend Nederland. Henk Arens van het Kennis Centrum Handel. Maar wij waren als Heineken ook genomi neerd als beste leerbe drijfvan Nederland. Op vrijdag 4 maart was de bekendmaking en de uitreiking van deze pre stigieuze prijs. Vol ver wachting togen collega-opleider Ton Witte en ik naar Ahoy in Rotterdam. De feestelijkheden vonden tijdens de 'Skills Masters' plaats, een demon stratie van alle beroepsopleidin gen in Nederland. Na de gebruikelijke speeches maakte de voormalige Onderwijsminister Loek Hermans bekend dat Slotboom Steenhouwers de eerste prijs had gewon- Tijdens Ger Burgers' laatste werkdagen (nu met SBR 57,5-regeling, afscheid op 30 maart), is de staalconstructie over het oude gebouw geplaatst. Met een kraan zijn de stalen binten en kolommen geplaatst waaraan straks de gevelplaten en raampartijen worden beves tigd. Tijdens het hijsen en plaatsen van het staal werd er in de vroege dienst niet gewerkt. Bij EVM hebben wij een paar vakken gekregen om schone platen op te slaan, die wij al van tevoren hebben gewas sen om de verminderde productie op te vangen. In week 10,11 en 12 wordt het gebouw geheel water- en winddicht gemaakt. Dan is er geen koepel meer te zien. Binnen wordt vervolgens nog het een en ander elektrisch en mechanisch aangesloten en veranderd. De palletbaan buiten wordt verlengd om door de nieuwe uitgang pallets af te halen. Als dat allemaal achter de rug is, wordt het oude gebouw (De Drie Koepels) afgebroken. Met ingang van lmaart is de afdeling Platenwasserij Palletsortering overgegaan naar EVM. Sjaak Batelaan

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2005 | | pagina 2