201 DCS vecht zich een weg door de sneeuw Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude 22 maart 2005 Jaargang 9 Heineken 1 DCS vecht zich een weg door de sneeuw 2 Overkoepeling drie koepels 3 Drieploegendienst op colonne 1: voor- en tegenstanders 4 Lekkage bodemklep droger opgelost in ae brouwerij 5 Extra parkeerplaatsen op P5 6 Leeftijdsbier? 7 Mag ik mij even voorstellen? 8 De switch van Peter Zandvliet Het is woensdagmorgen 06.30 uur op 2 maart 2005. De tele foon rinkelt al vroeg bij Nico de Jong, transportplanner van VTC. Nico krijgt de mededeling dat er twee vrachtauto's volle dig ingesneeuwd staan in Lemmer. Hier in Zoeterwoude konden we dat niet geloven, maar we begrepen het toen we naar het nieuws luisterden. Er was in de afgelopen nacht ongeveer 50 centimeter sneeuw gevallen in het noorden van het land. Vooral in Groningen, Friesland en Drenthe was het een totale chaos op de weg. Snel pakten we de transportplanning erbij en bekeken we welke klanten allemaal beleverd moesten worden. Al snel werd duidelijk dat er twee klanten op de planning stonden die zeer moeilijk te bereiken waren. Wat konden we allemaal regelen en wat was de noodzaak van het leveren? We pakten de telefoon en belden de twee klanten: Heineken Drachten en Poiesz in Sneek. Zij vertelden dat zij met het eigen materiaal onmogelijk konden uitrijden, waardoor zij de horeca en supermarkten ook niet konden beleveren. De noodzaak dat DCS op woensdag moest leveren was daarmee van de baan. In overleg met de vervoerders van VTC is vervolgens de planning doorgenomen en met veel kunst en vliegwerk is alles volledig uitgevoerd! Wij hoorden in de wandelgangen van onze chauffeurs dat er door de concurrentie veelal niet gereden werd en dat klanten blij waren dat de Heineken auto's 'heelhuids' voor de deur stonden. Heineken Drachten en Poiesz in Sneek zijn uiteindelijk de volgende ochtend vroeg beleverd, waarbij de kantteke ning moet worden gemaakt dat in Drachten tot eind van de morgen sneeuw moest worden geruimd om de auto te kunnen lossen. Door de sneeuw hebben we nagenoeg geen vertraging opgelopen en we konden alle klanten beleveren. Hulde aan de inzet en vakkundigheid van de chauffeurs van VTC! Nico de Jong (transportplanner VTC) Martin Berghout (teamleider CS&C) Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2005 | | pagina 1