Colonne 6 in de ban van TPM 4 De operators van colonne 6 maakten op 21 en 22 februari voor het eerst kennis met TPM Office. Rayonmanager Roelant van Herwaarden deed de aftrap van de tweedaagse en vertelde de operators over de uitstekende resultaten van de afgelopen periode en de goede leverbetrouwbaarheid. Peter Zandvliet en Caroline Wolderling (facilitators van TPM Office) gaven vervolgens een presentatie over 5S 5S heeft alles te maken met H.O.N. en verhoogt de veiligheid op de werkplekken. De Japanse tuin Het staat voor: 1. Sorteren (overbodige items selecteren en elimineren) 2. Organisatie (een plaats voor de noodzakelijke items bepalen) 3. Schoonmaken (de werkplek schoonmaken) 4. Standaardisatie (normen voor de nieuwe situatie vaststellen) 5. In stand houden (de normen handhaven en verbeteren) Het resultaat is meer hygiëne, orde en netheid op de werkvloer en daardoor meer werkplezier en een betere uitstraling. Rayon 4 wil dit voor 2005 realiseren en hiermee een voorbeeld zijn voor de vestiging Zoeterwoude. Japanse tuin Na de presentaties werden de drie teams met een opdracht op pad gestuurd. De eerste opdracht was: maak een Japanse tuin. Dit gebeurde met behulp van een markering op de werkvloer en ieder team had zijn eigen oppervlakte. Vervolgens ging elk team in zijn eigen aandachtsgebied zoeken naar overbodige materialen die niet meer te gebruiken zijn. Deze items kregen een rood label. Nuttige, geschikte materialen zoals gereedschappen, kregen een groen label. Tenslotte kregen de materialen of gereedschappen die aan reparatie toe waren een blauw label. Het eindresultaat mocht er zijn: veel onnodige materialen - die er waarschijnlijk zonder deze schoonmaak nog hadden gelegen - werden van de colonne afgehaald. Bezoek Den Bosch Dinsdag 22 februari stond er een bezoek gepland aan onze collega's van de vestiging Den Bosch. Hier kregen we de opdracht om aan te geven wat er beter is in Den Bosch en wat in Zoeterwoude. Dit werd door middel van rode en groene labels aangegeven. De teams konden vervolgens rond kijken op de BeerTender-lijn, de bliklijnen 11 en 17 en op de flessenexportlijnen. Het bezoek aan Den Bosch was voor beide partijen nuttig. In Den Bosch zijn ze goed bezig, maar daar loopt TPM al een tijdje. Voor ons een uitdaging om ook een goed resul taat neer te zetten. Namens colonne 6, André Berk Colonneoperator Woensdag 9 maart Donderdag 10 maart Vrijdag 11 maart Zaterdag 12 maart Zondag 13 maart Maandag 14 maart Dinsdag 15 maart Woensdag 16 maart Donderdag 17 maart Vrijdag 18 maart Zaterdag 19 maart Zondag 20 maart Maandag 21 maart Dinsdag 22 maart Stamppot andijvie, rundergehaktbal met spekjes en jus Ajam pedis, ketjapsaus, sambalboontjes met mie en kroepoek Lekkerbekje met rauwkost, gebakken krieltjes met ravigottesaus en cocktaiisaus Biefstuk en vlaamse friet met appelmoes en frietsaus Kip Bonne Femme met mayonaise Boerenomelet, kaassaus met broccoli en aardappelkroketten Spaghetti bolognese met Italiaanse salade Zeeuwse rijsttafel Nasi Goreng, drumstick met atjar/kroepoek, gebakken ei en pindasaus Gebakken zalmmoot met hollandaisesaus en spinazie gratinee met Pommes Duchesse 2 Kipspiesen, koninginnemelange met patat frites en frietsaus Loempia speciaal met gebakken rijst, pindasaus, atjar en kroepoek Sparerib met knoflooksaus, appelmoes en patat frites Italiaanse salade met macaroni bolognese

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2005 | | pagina 4