Sunshine: ombouwoperatie van ongekende omvang Eisen kort geding Catering Heineken niet toe Het is nog niet eerder vertoond: in een tijds bestek van een halfjaar worden in het kader van het project Sunshine in totaal elf nieuwe labelmachines in Zoeterwoude (tien) en in Den Bosch (één) geplaatst. De betreffende Exportcolonnes (21, 22, 3, 51, 52, 7 en 8a) worden daarvoor omgebouwd en operators en technici volgen een korte cursus. Leverancier Krones plaatst de eerste labeier in week 15 in Den Bosch en in week 16 in Zoeterwoude. Tijdens de ombouw worden de oude labelers vervangen door nieuwe, de flessenbanen van en naar de labeier aangepast, drogers geplaatst en wordt periferieapparatuur aangepast op de nieuwe situatie. Iedere lijn ligt daarvoor drie weken stil (niet gelijktijdig). Collega's merken de komende tijd dat er afschermingen worden geplaatst, plekken in de brouwerij tijdelijk niet bereikbaar zijn en dat er overlast kan ontstaan door de bouwwerkzaamheden. Het project Sunshine wordt uitgevoerd voor Heineken USA. De nieuwe labelmachines plakken de zogenaamde CPL's (clear plastic labels) op flessen; een innovatie die ervoor zorgt dat de flesjes er luxer uitzien. Daarmee krijgt het Heineken-merk in de Verenigde Staten een nieuwe impuls. De labelmachines plakken overigens ook papieren flesetiketten. Hiervoor zal er één of twee keer per week een ombouw noodzakelijk zijn. Planningtechnisch is dit grootschalige project een lastige. De vele betrokken leveranciers moeten op tijd leveren, er wordt een risico-inventarisatie gemaakt en er komen werkinstructies. Na de opstart van iedere labeier is er gedurende een aantal weken een 24-uurs ondersteuning beschikbaar vanuit de leve rancier. Projectteams, die uit ongeveer 40 medewerkers van de brouwerijen bestaan, zorgen ervoor dat het project de komende tijd in goede banen wordt geleid. De uitspraak van de rechter op 22 februari was duidelijk: alle eisen van FNV Bondgenoten en vier Heineken- medewerkers van Catering in het kort geding Catering Heineken, zijn afgewezen. Het ging onder meer om uitstel van uitbesteding van de activiteiten of detachering tot duidelijk is of de Wet Overgang van Onderneming van toepassing is. Het kort geding diende op 17 februari in Den Haag. De bestaande uitbestedingsafspraken tussen de vakorganisaties en Heineken blijven onveranderd van kracht. Deze zijn opgenomen in de Sociale Begeleidingsregeling (SBR) per 1 januari 2005. Conform die afspraken kunnen cateringmedewerkers individueel nog een beroep doen op de zogenoemde hardheidsclausule van de SBR. Dit beroep kunnen zij indienen bij de Toetsingscommissie die bestaat uit vertegenwoordigers van de vakorganisaties en Heineken Nederlands Beheer. Cateraar Albron neemt met ingang van 1 maart de werkzaamheden in het Bedrijfsrestaurant over.

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2005 | | pagina 2