Blokflow uitgefaseerd 8 De redactie: Karin Jansen (Brouwen) tst. 6321, Manon van Veenendaal (Verpakken) tst. 7216, Carola Verkerk (Interne Dienst Bedrijf/BTD-UC) tst. 6452. Eindredactie Limona Tekst. Redactieadres: BK 3.37, Z/Wou. Tst. 7074. E mailadres Leven in de Brouwerij. BrowseHuis: Heineken Nederland Organisatie - Heineken Nederland Supply - Leven in de Brouwerij. De inleverdaturr Het volgende nummer van Leven in de Brouwerij verschijnt 8 maart 2005. Teksten en foto's kunnen tot en met vrijdag 25 februari worden ingeleverd. Dirk Huisman heeft er nu ook één; zo n felbegeerde Pieter Pils. Na 40 jaar trouwe dienst ontving Dirk het beeldje en de oorkonde op 1 februari uit handen van Hein van Dort. Nadat de officiële versierselen waren uit gereikt, werd het jubileum met koffie en gebak op de afdeling gevierd. Dirk, nogmaals proficiat! Collega's Bedrijfservicedienst Milieudepot Net voor kerstmis 2004 was het dan zover: de stekker ging uit Blokflow. Na ruim zeven jaar dienst te hebben gedaan, werd het hoog tijd het systeem uit te faseren. Het systeem stond al langer op de nominatie vervangen te worden, maar de grote crash van vorig jaar juni gaf een extra zet in de rug. Na de crash ging in juli het project MES Blokkade uitfasering Blokflow van start. Bij dit project werd Blokflow vervangen en werd bovendien voorzien in een koppeling naar WMS DCS. Voordat MES Blokkade gebruikt kon worden, moest er nog wel wat gebeuren. Om het klantrisico zo laag mogelijk te maken, was het nodig om MES Blokkade 'bij te schaven'. Bovendien moesten procedures worden afgestemd en moest iedereen worden opgeleid. Gelukkig had Technologie Zoeterwoude samen met Den Bosch al het nodige voor werk gedaan. Hierdoor was snel duidelijk welke wijzigingen er precies in MES Verpakken moesten worden doorgevoerd. De programmeerwerkzaamheden konden daarom al in augustus beginnen. Het systeem was in oktober technisch gereed. Opleidingen Vanaf september werden de procedures verder afgestemd tussen Verpakken, DCS en later ook EVM. Om eerlijk te zijn heeft dat de nodige discussies gegeven. Toch is het goed dat die discussies hebben plaatsgevonden. Je kunt beter tijdens het project discussiëren dan erna. Na de uitrol kan je immers niet meer terug. Vanaf eind oktober kon databeheer aan de slag met de opleidingen. Maar voordat die konden beginnen, moest eerst het opleidingsboek worden samengesteld. Het opstellen van het opleidingsschema viel tegen. Mensen hadden het druk met de aankomende organisatorische veran deringen en het SUNSHINE-project ging van start. Ondanks deze omstandigheden was de opkomst bij de opleidingen goed. We konden hierdoor snel 'live' gaan: 6 december voor gereed product (de Sint was amper het land uit) en 13 december voor verpakkingsmaterialen. Even wennen In de week van 6 december bleek dat het nieuwe systeem toch even wennen was. Acties werden soms anders gebruikt dan waarvoor ze waren bedoeld. Deze situatie verbeterde gelukkig snel. In de tweede week werden de procedures al een stuk nauwkeuriger gevolgd. In de overgangs periode van 6 tot 21 december werden de bestaande blokkades in Blokflow snel afgehandeld. Uiteindelijk hoefden maar twee blokkades te worden gemigreerd van Blokflow naar MES Blokkade. Hierna kon Blokflow worden gearchiveerd. We kunnen terugkijken op een mooi project waar iedereen hard aan heeft gewerkt, ledereen hartelijk bedankt voor de getoonde inzet! Gert-Jan Nollen Informatiebeheer Verpakken

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2005 | | pagina 8