Nico Huisman 37,5 jaar in dienst De slapende com Ondernemingsraad Heineken Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude Nico Huisman is deze maand 37,5 in dienst bij Heineken. Dat gaat natuurlijk niet onopgemerkt voorbij. Op woensdag 9 februari werden wij (ploeg D) bij elkaar geroepen om dit heugelijke feit officieel te vieren met een hapje, drankje en het opspelden van de speld door afdelingsmanager Charlie Rabelink (zie foto). Charlie wist te vertellen dat Nico begon bij de afdeling Emballage in Rotterdam. Toen al was zijn beloning niet gering: fl. 1,02 per uur! Deze vorstelijke beloning heeft hij aanzienlijk op weten te schroeven naar fl. 1,10 per uur door zijn overplaatsing naar het 'fustenproject' (ja, dat was er toen al), waar de fusten des tijds werden afgevuld. Na een aantal jaren is Nico overgeplaatst naar Zoeterwoude waar hij tot op de dag van vandaag nog zeer productief zijn diensten verleend. Kreten als: "Met Nico aan het stuur, duurt het laden van een oplegger minder dan een uur", klinken ons niet onbe kend in de oren. Wij zijn als ploeg dan ook trots om Nico in ons midden te hebben. Nog altijd leren wij veel van hem omdat hij een 'allround Heineken-man' is. Nico beheerst alle clusters op onze afdeling en telkens weer staan wij versteld van zijn vloeiende handelingen en breed inzicht. Wij hopen dan ook dat Nico nog vele jaren zijn toege voegde waarde op ons kan projecteren. Nico, bedankt voor de fijne samenwerking! Collega's Ploeg D Ken je deze uitspraak: 'Ik ben lid van een slapende commissie'. Nou ik wel en dat zit zo. Ongeveer een jaar geleden zijn Cock van der Lans en ik gevraagd om samen met Mathy de Baar en Marcel de Leeuw in een commissie plaats te nemen. Die commissie kreeg de plechtige naam 'Sociale Begeleidingscommissie'. Toch doe ik dat niet. Ik raad je aan de SBR-regeling open te slaan en hoofdstuk IV op te zoeken. Dat gaat over de Begeleidingscommissie en in de laatste alinea is de volgende zin te lezen: 'De Begeleidingscommissie kan op verzoek van het management en/of de werknemer adviseren over de beslissing inzake boventalligheid van een werknemer.' Werknemer ken je recht! Als je het idee hebt datje onte recht boventallig bent verklaard, dan heb je het volste recht om bij ons aan te kloppen. Wij hebben dan de plicht om wakker te worden. Ook al word je nog zo zorgvuldig begeleid, als je vindt dat die begeleiding nergens op slaat omdat je naar jouw overtuiging niet boventallig hoort te zijn, maak dan gerust de hele tent wakker! Hoe waakzamer jij bent, hoe lekkerder ik slaap. Plet Hagenaars OR Zoeterwoude Een commissie heeft altijd een taak. Onze taak was om 'waakhond' te spelen voor als het niet goed zou gaan met de sociale begeleiding in onze brouwerij. Er werd een feestelijke foto van ons gemaakt en als je toen goed hebt opgelet, kun je je nog wel herinneren hoe wakker wij alle vier nog uit onze ogen keken. Maar ja, hoe gaat dat. De tijd tikt verder en blijkbaar worden de boventalligen sociaal gezien allemaal zeer goed begeleid (hulde!), want er kwamen weinig leeuwen en beren op ons pad. Een commissie die alleen iets doet als mensen ze wakker schudden, heet een slapende commissie. Maar denkt u vooral niet dat het een scheldwoord is; er zijn meer voor beelden van slapende commissies geweest, bijvoorbeeld de ORBA-commissie. Het idee achter al dat gesnurk is simpel: gaat alles goed, dan gaat alles goed. Zijn er klach ten, dan kan men bij de commissie aankloppen. Kortom: je hoort mij niet klagen. Zolang ik door mag slapen, gaat het goed met jullie. Toch? Ook zit ik niet verlegen om werk, dus doe ik er verstandig aan dit stukje nu af te sluiten en mijn 'sociale tukje' lekker voort te zetten. Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2005 | | pagina 5