Verslag kort geding Catering WHll-BlfftKAT, Donderdag 17 februari diende het kort geding dat FNV Bondgenoten en vier medewerkers van Catering tegen Fleineken hebben aangespannen. FNV en medewer kers eisen dat Fleineken de uitbesteding van catering- en hospitality-activiteiten uitstelt totdat er een uitspraak is in de bodemprocedure die FNV wil aanspannen, of dat Fleineken de cateringmedewerkers detacheert met behoud van arbeidsvoor waarden. Over deze zaak werd in decem ber al een kort geding gevoerd. De rechter oordeelde toen dat, zolang de bodempro cedure loopt, de gemaakte afspraken in het protocol uitbesteding moeten worden nageleefd. De bodemprocedure - die jaren in beslag kan nemen - moet bepalen of uitbesteding op deze manier mogelijk is volgens de Wet op Ondernemingen. FNV vindt dat de regelingen die in het pro tocol uitbesteding zijn afgesproken niet toereikend zijn nu duidelijk is wat het financiële verschil is voor de medewerkers. De advocaat van Fleineken betoogde dat de regelingen die gebruikt worden zo zijn afgesproken met FNV. Voor medewerkers die desondanks in de problemen komen bestaat de toetsingscommissie. Deze is samengesteld uit vier leden namens de vakbond en vier leden namens Fleineken en kan een individuele regeling adviseren voor die medewerkers. De advocaat van FNV en de medewerkers stelden dat het geen goed werkgeverschap is dat niet eerder duidelijk was wat de inkomensver schillen zijn. En dat, nu dat wel het geval is, de regelingen in het protocol uitbesteding niet voldoen. Het was voor alle aanwezigen een span nende en voor sommige ook een emotio nele gebeurtenis. Veel cateringmedewer kers waren naar Den Flaag gekomen om de zitting bij te wonen. Je mond houden en de advocaat laten praten bleek soms moeilijk. De rechter begreep dat wel, maar stond erop dat alleen de advocaat het woord voerde. Als laatste kregen de medewerkers die naast FNV eiser waren in deze zaak, nog gelegenheid om iets te zeggen. John Roest en Han van der Kamp herhaalden dat ze de regelingen die getroffen zijn niet toereikend vinden nu de verschillen in arbeidsvoorwaarden tussen Fleineken en Albron duidelijk zijn. De rechter doet op 22 februari om 16.00 uur uitspraak. De cateringmedewerkers krijgen daarom uitstel tot 23 februari voor het ondertekenen van de aanstellingsbrief van Albron. iI r

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2005 | | pagina 2