Gezakt?! Ondernemingsraad Zoeterwoude Vraag 1: Vraag 2: Heineken 3 Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude t Werkplekopleiding Wasmachine col-1 Z'S'2 ineiscd Oplcidingën Bróuweri] Zoet€rwoude ;en. rwoiide Ik zit midden in een nachtmerrie: ik ben gezakt voor een werkplekoplei ding! Thuis vertel ik het mijn vrouw. "Piet wat nu!", roept ze uit. De kids beginnen te huilen, de hond jankt en mijn toekomst ligt aan diggelen. Dan word ik kwaad. Wie zijn die rayonon dersteuners dat zij het gore lef hebben om mij te laten zakken? Ik ga mijn tanden laten zien. Ik zal ze leren! Met tranen in mijn ogen van woede trek ik mijn kickbokshandschoenen aan en stuifweg richting Heineken. Badend in het zweet word ik wakker. Gelukkig, het was maar een droom! Maar vandaag moet ik écht examen doen. Het gaat vast goed... Maar wat als het niet goed gaat? Dan probeer ik het opnieuw en concentreer me alleen op de onderwerpen die fout gingen. En als ik dan wéér zak? Niet zo somber Piet! Nee, maar stel nou dat... Dan praat ik met de rayonon dersteuner en dan pakken we de oorzaak aan. We geven ons niet zómaar gewonnen. Ja, maar als het dan tóch nog fout gaat? Hallo! Nu ophouden met die depressieve gedachtespinsels! Ik kijk mezelf recht in de ogen en stel twee scherpe vragen aan mijn spiegelbeeld: Zijn de rayonondersteuners verant woordelijk voor mijn toekomst? Terwijl ik de vraag stel weet ik het antwoord. Natuurlijk niet! Zij beslissen niet over mijn toekomst. Zij beoorde len alleen of ik iets weet en kan. Daar hebben ze ervaring mee, dat is hun werk. Het is mijn verantwoordelijk heid om iets te weten en te kunnen. Meer niet. Wil ik echt iets weten en wil ik echt laten zien wat ik kan? Ik knipper met mijn ogen en bestudeer mijn beide irissen. Ik weet uit ervaring dat dingen leuker worden als je er meer van weet... Maar wil ik wel dat het leuker wordt? Het examen begint. Terwijl de rayon ondersteuner koffie inschenkt, schiet mij een derde vraag te binnen. Als ik wil dat het lukt, wil Heineken het dan ook? Ik stel mij voor dat we daar met zijn allen 'ja' op antwoorden en elkaar daaraan houden. Ik drink rustig mijn koffie en kijk de rayonondersteuner vriendelijk aan... Piet Hagenaars OR Zoeterwoude Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2005 | | pagina 3