Wat staat ons in 2005 te wachten De veilige fietsenstalling: zoek de verschillen I I Heineken 5 Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude Hierboven zie je twee foto's van dezelfde fietsenstalling afgebeeld staan. Foto 1 (links) is een paar jaar geleden genomen en foto 2 op 14 januari 2005. Het verschil tussen beide foto's is, dat de huidige fietsenstalling een stuk veiliger is. Weet jij wat het verschil is en waarom de stalling nu veiliger is? Je kunt je antwoord op deze twee vragen mailen naar onder getekende. Het SHE-team heeft een mooie en milieu/arbo-verantwoorde prijs beschik baar gesteld. De prijs wordt verloot onder de inzenders die de goede antwoorden weten. Kijk dus goed en stuur een mailtje! Bart van Eunen b.van.eunen heineken. nl In mijn vorige stukje heb ik beloofd vooruit te blikken op wat 2005 ons gaat brengen en - belangrijker - wat wij 2005 gaan brengen. Net als vorig jaar worden in maart com municatiebijeenkomsten georganiseerd, waarin we alle plannen en ontwikkelingen meer in detail uit de doeken doen. Heel in het kort hieronder een eerste situatie schets: SUNSHINE In 2005 zullen we ongeveer 2% minder bier afvullen dan in 2004. Dit heeft vooral te maken met SUNSHINE. Het betekent zeker niet dat we het rustiger zullen krijgen. Sterker nog, ondanks het 'bijzet ten' van een poot op de 2, zullen we vrijwel het gehele jaar propvol staan gepland. Vooral de tweede helft van het jaar, als de SUNSHINE-machines draaien, zullen alle zeilen moeten worden bijgezet. Brewery Award 2005 wordt ook het jaar waarin we de Brewery Award terug naar Zoeterwoude halen. Deze award is lang genoeg in Azië geweest. Het wordt tijd dat wij als groot ste Heineken brouwerij ter wereld ook weer de béste brouwerij ter wereld zijn. Daar moet wel het nodige voor gebeuren. In de volgende LidB zullen wij hier aan dacht aan besteden. TPM Met horten en stoten is TPM in 2004 op gang gekomen. TPM wordt nu nog teveel gezien als een managementspeeltje, waar een aantal 'stropdassen' zo nu en dan meedoen aan een Total Clean Out. Dat moeten we in 2005 veranderen. TPM is een methode voor én door operators om verbeteringen te realiseren en verliezen te verminderen. Daar hebben we allemaal profijt van. We hebben al de nodige suc cessen geboekt, maar het moeten er in 2005 nog veel meer worden. Opleiden Tot slot een woord over training en oplei ding. TPM is mooi, maar kan niet lukken zonder goed opgeleide medewerkers. In de afgelopen jaren is, in het bijzonder op het gebied van werkplekopleidingen, al het nodige gebeurd. De komende twee/driejaar doen we er nog een schepje bovenop. Het succes van een organisatie is het succes van de mensen binnen die organisatie. Ik kijk met vertrouwen naar 2005. Het wordt een gigantisch drukjaar, maar ik ben ervan overtuigd dat ik in mijn laatste stukje van 2005 kan zeggen: "Bedankt, het is niet gemakkelijk geweest, maar we hebben het hem weer gelapt". Hein van Dort Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2005 | | pagina 5