Ondernemingsraad Stand van zaken advies- en instemmingsaanvragen Zoete rwou de 4 I Instemmingsaanvraag 'Wijziging roos ters colonne la/b, invoering rooster col 41(HPDS)' De raad heeft op 30 november 2004, gedwongen door de marktontwikkelingen, met het voorstel van de bestuurder inge stemd onder een aantal voorwaarden: Duidelijkheid over de veiligheidssituatie (brandweer en dergelijke) ATV drieploegendienst in overleg met de OR Bindende enquête onder betrokken medewerkers over een achter- of voor waarts roterend rooster Adviesaanvraag 'Grofstructuur Verpakken' Dit betreft de opsplitsing van het huidige rayon Binnenland in twee rayons, te weten: colonnes 9 en la/b in één rayon en colonne 6 en de nieuw te bouwen Beertender-lijn in een apart rayon. Op 28 december 2004 heeft de raad posi tief geadviseerd op het door de bestuur der gedane voorstel met de volgende kanttekeningen: Evaluatieplan met betrekking tot het per 1-1-2007 vervallen van de functie team leider in dagdienst, waardoor gevolgd kan worden of de onderscheiden taken inderdaad zijn toebedeeld Nader overleg met de raad indien natuurlijk verloop onvoldoende is in verband met voorkoming van bovental ligheid De noodzaak van een extra rayon (rayon 4) wordt na een jaar geëvalueerd Adviesaanvraag 'Fijnstructuur Verpakken' In deze aanvraag worden diverse zaken tegelijk aan de orde gesteld: De fijnstructuurwijziging ten gunste van capaciteitsreductie voor de colonnes 1 a/b en 6 De fijnstructuur behorende bij de Beertender-lijn De fijnstructuurwijziging bij colonne 5 De organisatorische veranderingen bij de Onderhoudsgroep Verpakken De wijziging van invulling 'techniek' in de ploegen op de colonne Opheffen van de Ol-functie Implementatie De OR heeft op 31 december 2004 advies gegeven aan de bestuurder. In dit advies laat de OR, gezien onze con currentiepositie en de marktontwikkelin gen, weten dat zij tegen het merendeel van de voorstellen geen bezwaar heeft. Zoals u al in ons bulletin heeft kunnen lezen, hebben wij voor het specifieke onderdeel 'Opheffen van de Ol-functie' een negatief advies afgegeven. Dat wil niet zeggen dat de OR tegen de opleidingsplannen is die de bestuurder heeft. Om die reden willen wij ook betrok ken blijven bij de plannen die hiervoor zijn gemaakt en nog steeds worden aange past. Een rode draad bij alle deeladviezen is voor ons het punt dat de OR samen met de bestuurder afhankelijk van het aan dachtsgebied intensief wil evalueren. Met andere woorden: de komende twee jaar een vinger aan de pols houden. Het wachten is nu op de reactie van de bestuurder op ons advies. Adviesaanvraag 'Invoering rayononder steuner (in het opleidingsproces)' De OR heeft op 14 januari jl. een positief advies uitgebracht. De medewerkers die het aangaat zijn hier intensief bij betrokken geweest. De OR heeft wel in het advies zorg uitgesproken over het feit dat zij enerzijds hiërarchisch zullen vallen onder de rayonmanager en anderzijds functio neel onder de opleidingsfunctionaris. Adviesaanvraag 'Wijziging ophanging en aansturing Platenwasserij en Palletsorteerder' Thans valt de P&P onder de Onderhoudsgroep Verpakken, de bedoe ling is dat dit overgaat naar afdeling EVM en één teamleidersfunctie vervalt. Aan de orde was hierbij ook op welke wijze in de toekomst de bezetting op peil blijft. De raad heeft een tweetal serie vragen gesteld. Op de tweede serie, die dateert van 7 januari jl., verwachten wij nog ant woorden. Zodra wij deze antwoorden ont vangen, geven wij advies. Instemmingsaanvraag 'Wijziging rooster teamleiders P&P' Dit betreft de overgang van tweeploegen dienst naar dagdienst. Zodra wij op bovenstaande adviesaanvraag positief kunnen adviseren, zal de OR instemmen. Investeringsaanvraag 'Definitief gebouw Platenwasserij' Onze VGWM-commissie heeft hierover een drietal vragen gesteld op 10 januari jl. Wij zijn in afwachting van de antwoorden. Adviesaanvraag 'Organisatieaanpassing Brouwen' Omdat de beoogde veranderingen bij Brouwen gepland zijn met ingang van 1 maart 2005, heeft de OR zich eerst vol ledig gericht op de adviesaanvragen van Verpakken. De aanvraag van Brouwen is nu in behandeling. Ook in deze aanvragen wordt een aantal zaken tegelijkertijd aan de orde gesteld, te weten: Wijziging in de bezetting bij Filtratie Implementeren eerste fase 'Op weg naar de Future Vision' Wijziging takenverdeling tussen de ope rationele werkplekken en de service- en teamtaken in de drie rayons Wijzigingen bij OHG Brouwen Vervallen van de functie Operator B Vervallen van de functie rayonmonteur, taken vakbekwaam monteur/onder- houdstechnicus Roosterwijzigingen ten gunste van het veranderen van de taakverdeling in de teams Boventalligheid Implementatie

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2005 | | pagina 4