Een filosofische veiligheidskundige In memoriam Roy Samuelsz De redactie: Karin Jansen (Brouwen) tst. 6321, Frea Lodewijk (Bouwbureau HNS) tst. 6099, Manon van Veenendaal (Verpakken) tst. 7216, Carola Verkerk (Interne Dienst Bedrijf/BTD-UC) tst. 7221/6452. Redactieadres BK 2.15, Z/Wou. E mailadres Leven in de Brouwerij. BrowseHuis: Heineken Nederland Organisatie - Heineken Nederland Supply - Leven in de Brouwerij. De everdaturr Het volgende nummer van Leven in de Brouwerij verschijnt 25 januari 2005. Teksten en foto's kunnen tot en met vrijdag 14 januari worden ingeleverd. Ik schrijf dit stukje tijdens de donkere dagen tussen Kerst en Oud Nieuw. Op de brouwerij is het rustig. Veel collega's doen iets aan hun 'stuwmeer' van vakantiedagen, het personeel van de aannemers heeft extra verlof opgenomen, er zijn geen vergaderingen gepland en zelfs de telefoon is stil. Onder deze omstan digheden word ik een beetje filoso fisch. Het gevolg van deze stem ming is dat ik mijn stukje proza voor dit nummer omzet in een stukje poëzie. Hieronder volgen twee gedichten over het nut van het dragen van gehoorbescherming en de veiligheidsbril. Denk eraan dat door lawaai oren naar de bliksem gaan Daarom moet bij grote herrie snel de oordop worden ingedaan Mocht je dit beschouwen als een nutteloos verhaal wel, dan zou'k maar gaan studeren in het vak gebarentaal! Een werker ergens in Drachten verspeelde zijn kostbare krachten Hij sleep zonder bril en buiten zijn eigen wil kreeg hij eeuwig donkere nachten Bart van Eunen (Bron: Technisch taalgebruik (A.J. Vervoorn/B. Edens) Donderdagmorgen 23 december bereikte ons het bericht dat Roy Samuelsz de avond ervoor was overleden. Roy is 53 jaar geworden. Roy begon bij de Heineken Brouwerij aan de Van der Heistraat in Amsterdam als analist bij de Kwaliteitsdienst. Nadat bekend werd dat de brouwerij in Amsterdam dicht ging, solliciteerde Roy bij de Bedrijfstechnologische dienst (BTD) van de brouwerij in Zoeterwoude. Bij de BTD werkte hij eerst als kwaliteits analist en in 1999 werd hij service analist. In deze laatste functie kenmerkte Roy zich als iemand die verstand had van apparatuur en van analyses. Regelmatig ondersteunde hij zijn colle ga's van het Kwaliteitscontroleteam en de collega's van de laboratoria van Brouwen en Verpakken. In het voorjaar werd Roy geopereerd aan zijn oog. Na een lang herstel her vatte hij in juli zijn werk. Op het moment dat hij zijn functie weer volledig kon uitoefenen, kreeg hij last van zijn longen. Na onderzoek bleek al snel dat hij onge neeslijk ziek was. Toen brak voor Roy een tijd van onderzoeken en een tijd van hoop aan. Hij hoopte dat er een behan delwijze zou zijn waarmee hij kon worden geholpen, maar dit bleek al gauw niet het geval. Roy werd zwakker en zwakker en kwam uiteindelijk terecht in een ver pleeghuis voor terminale patiënten. Daar nam hij afscheid van zijn directe collega's. We zullen ons Roy herinneren als een rustige collega. Een collega die wist waarover hij praatte en die als service analist een sterke interesse had voor innovatie. Met Roy zullen we een gewaardeerde collega missen. Het Kwaliteitscontroleteam

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2005 | | pagina 8