Toespraak Kees Zuyderduyn Heineken 3 Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude "Ik had het vorig jaar in mijn speech over een storm achtig jaar, dit jaar wil ik de overtreffende trap van stormachtig gebruiken", begon Kees zijn toespraak. "Ook het afgelopen jaar draaide alles weer om de hectoliters en de kostenbesparing. De gevolgen hebben we allemaal gezien. Flexibiliteit, uitbesteding, andere roosters, boventalligheid; het zorgt allemaal voor onrust en onzekerheid en ook dat sommige collega's de hakken in het zand zetten. Hopelijk trekt het management hier lering uit." Over 2004 zei Kees het volgende: "Als ondernemings raad hebben we veel werk op ons bord gekregen waarbij we de input van de betrokken collega's hard nodig hadden. Wij kunnen trajecten niet stoppen, maar we kunnen wel goed onderbouwd en op basis van argumenten het management laten inzien dat we bepaalde doelen ook op een andere, acceptabeler manier kunnen bereiken. Je kunt van de OR betrok kenheid, zorgvuldigheid en openheid verwachten", drukte hij de collega's op het hart. Kees had een belangrijke boodschap voor 2005: "De toekomst zal niet rustiger worden. Het worden drukke tijden voor veel mensen en ongetwijfeld lopen er zaken weer niet zoals we dat willen. We staan ook voor een uitdaging het komende jaar. Als we HPDS en Sunshine tot een succes weten te maken, zal ook in Zoeterwoude de zon weer gaan schijnen. In ieder geval voor wat betreft de hectoli ters en de werkge legenheid. Mijn persoonlijke bood schap is dat het te gemakkelijk is om te zeggen dat het allemaal shit is. Er gebeuren ook goede dingen; het bekende 'het glas halfvol zien in plaats van half leeg'. Als medewerkers zijn we een groot gedeelte van onze tijd op de brouwerij. Dus mensen, maak er het beste van voor jezelf en voor je collega's. Lachen mag, elkaar helpen mag, elkaar steunen moet." Tot slot sprak Kees het management van de brouwerij aan: "Zet het emotionele gedeelte niet zomaar opzij en luister vooral naar de goedbedoelde signalen en adviezen van de collega's. Dan creëer je draagvlak." Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2005 | | pagina 3