I Gesprekken vanuit de Eendenkooi De Ideeënbus Ondernemingsraad Zoeterwoude PUM mededeling 6 In zaal De Tafeleend hangt een ernstige sfeer. Hein van Dort is aan het woord. Hij maakt duidelijk waarom de bedrijfsleiding het belangrijk vindt om zo snel mogelijk de door de OR opgeschorte gesprekken met een aantal Ol-operators voort te zetten. Het gaat om operators waarvan de bedrijfsleiding denkt dat zij de voorgenomen opleiding om naar 02 te komen, niet zullen halen. Hen wordt een keuze voorgelegd: beginnen met de opleiding óf volgens de SBR-regeling Heineken verlaten. Wat is wijsheid? Er zijn nu al signalen van operators die na zo'n gesprek flink in de stress zijn geraakt. Kan dit anders? Gaat het hier om slecht-nieuws-gesprekken of niet? Bekijk de volgende uitspraken eens: 1. Beste operator, we willen dat jij opgeleid gaat worden tot 02, maar we denken dat jij dat niet zal halen. Je kan, als je dat wilt, nu de SBR- regeling pakken. 2. Beste operator, we willen onze kwaliteit verbeteren. Dat houdt onder andere in dat wij jou op 02-niveau willen brengen, en we gaan er alles aan doen om dat voor elkaar te krijgen. Wat is de insteek? De boodschap moet duidelijk zijn, recht doen aan de medewerker, toe komst bieden, geen dingen verdoeze len... In de aangrenzende zaal De Bergeend klinkt vrolijk gezang. Sinterklaas komt daar binnen met zijn knecht, en ze zitten daar allemaal even recht. Twee of drie schorsingen, uren praten, een lunch en nog wat telefoontjes later bereiken we overeenstemming. De gesprekken zullen opnieuw worden gevoerd, nu met de insteek dat ieder een van deze groep operators gedu rende een halfjaar opleiding en intensieve begeleiding kan laten zien dat hij echt iets wil leren. Heineken kan laten zien, dat het echt bereid is om de medewerkers te ontwikkelen en over de streep te helpen. Daarna gaan we opnieuw om de tafel om het vervolg af te spreken: geloven we er nu met zijn allen in, of gaat het toch echt niet lukken? Dan kan alsnog worden gekozen voor de (nieuwe) SBR- regeling. Maar dat laatste is niet de insteek. Die is: we maken mét elkaar een leerproces door en trekken elkaar over de streep! Ik fiets door een koude polder naar huis. Ik twijfel nog: hoe goed is dit nieuws precies? Ik weet het pas de volgende dag, na een gesprek met één van de betrokken medewerkers en zijn teamleider. Een zucht van opluchting: ja, we hebben echt iets bereikt. Ondernemingsraad Zoeterwoude Op 3 november is de Ideeënbuscommissie van Zoeterwoude bij elkaar gekomen. Tijdens deze vergadering zijn veertien beoordeelde ideeën behandeld. Hieronder volgt een kort overzicht van de resultaten. 7 ideeën zijn om diverse redenen afge wezen en worden niet uitgevoerd. 6 ideeën zijn goed voor een besparing van totaal 68.000 euro. De indieners van deze ideeën worden beloond. Het totaal bedrag van deze beloningen bedraagt 7.000 euro. Deze ideeën worden of zijn reeds uitgevoerd. 1 idee kon niet worden behandeld omdat er onvoldoende gegevens bekend waren. Dit idee wordt tijdens een volgende ver gadering besproken. De indieners van de ideeën hebben reeds bericht ontvangen over hun idee. Zeventien indieners wachten nog op een beoordeling van hun idee. Bart van Eunen Het PUM is gesloten op: Vrijdag 24 december t/m vrijdag 31 december. Let op! Maandag is het PUM altijd gesloten.

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 6