25-jarig jubileum Paul van der Steen Heineken Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude elkaar vallen. Tien jaar geleden werden we als technici van een zelf standige Storingsdienst geïntegreerd in de Verpakkingsteams. Dan zouden we een betere band krijgen met de operators, maar die was al goed. Men wil nu de nadruk leggen op preventief in plaats van correctief onderhoud, waardoor mijn collega's WTB verder integreren, in de hoop dat de opera tors meer technisch inzicht en kennis krijgen om zelf correctief onderhoud te plegen en met behulp van 'kop groepen' in de dagdienst meer pre ventief onderhoud gaan plegen. Maar om preventief te kunnen werken, is tijd nodig. Meer tijd dan die ene stopdag die we hebben. Moeten we dan overwerken in het weekend? Dat zou weer geen bijdrage leveren aan een andere doelstelling, namelijk kos tenverlagend werken. Ik betwijfel ten zeerste of deze plannen positief zullen uitvallen. Hoewel we nog een jaar in de vijfploegendienst blijven lopen, zie ik erg op tegen het lopen in een drieploegendienst en dat we straks vijf nachtdiensten achter elkaar moeten draaien. We worden toch ook allemaal een dagje ouder. Tot vorig jaar dacht ik hier nog tot mijn pen sioen te kunnen werken..." John Tan A Kam, basisoperator Colonne 5 "De presentatie was een klap in mijn gezicht. Het feit dat basisoperators zoals ik in zo'n korte periode de cursus WEB-2 moeten volgen en het diploma moeten halen omdat ze anders ontslagen worden, is moeilijk te verkroppen. Ik vind het schanda lig, zo ga je niet met mensen om. Voor mijzelf ben ik niet zo bang dat ik niet zal slagen voor de cursus, maar ik heb collega's voor wie het extreem moeilijk zal zijn. En dan heb ik het over collega's die al heel lang voor Heineken werken. Ik vind ook dat ze erg raar omgaan met de oudere werknemers. Voor hen zouden ze een uitzondering moeten maken. Vroeger hoefden de opera tors geen opleiding te volgen om door te stromen naar een hoger niveau. Gelukkig blijven wij van Colonne 5 voorlopig in vijf ploegen werken. Maar als je op de geruchten afgaat, zal dat in 2006 ook wel ver anderen. Want zoals ze zeggen: waar rook is, is vuur. Zelf zit ik nu zo'n 28 jaar bij Heineken. In januari 2005 word ik 56 jaar en ik hoop dat er nog een goede regeling komt. Maar nog maals, als ik kijk hoe ze hier met mensen omgaan, zal dat wel niet het geval zijn. In de eerdere reorganisa tie, toen we allemaal de HSK-testen moesten doen, moesten veel mensen weg. Sinds deze periode is de sfeer al anders. Nu proberen ze de basis operators te pakken. Het wordt alleen maar erger. Voor iedereen". Nederland Supply Eindelijk was het voor Paul van der Steen, taakteammede- werker bij EVM, zover. Na een aantal keren uitstel kreeg Paul 19 oktober, uit handen van Ed van Willegen, zijn dubbel en dwars verdiende lintje. Zonder stemverheffing en zonder vin gertje, want zo kennen we Paul het best. Maar wel onder het genot van koffie met een lekker taartje. En wat kan die gast lullen zeg, maar heel leuk om die verhalen uit de oude doos te horen. Nadat Paul de vaart vaarwel had gezegd, kwam hij vijfen twintig jaar geleden terecht bij het toenmalige MIT. Een aantal jaren geleden is Paul overgestapt, bij de opstart van EVM. We hebben hem hier leren kennen als een harde werker, een goede collega en een felle donder. Als key-user EVM heeft hij het laatste jaar een succesvolle rol gespeeld in het implementatietraject van WMS. Met ingang van het komende jaar zullen we onze Paul dan ook gaan missen, want hij gaat gebruikmaken van de 57,5-jarigen-regeling. In ieder geval gaat hij niet weg zonder lintje, die is vast binnen. Mare Doornweerd, rayonmanager EVM

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 5