'T is afwachten Boudewijn Hulsman 25 jaar in dienst 4 De meeste teams van Verpakken hebben inmiddels een presentatie gehad over de veranderingen in de reorganisatieplannen. Wij vroegen verschillende mensen naar hun reactie op de presentatie. Cees Vijfvinkel, colonne-operator Colonne 1 "Eerst was er sprake van een boven talligheid van veertig personen bij Verpakken. Dat is nu dan even van de baan door het Sunshine-project waar door er nieuwe machines bij Verpakken komen. Maar dat nu de boventalligheid wordt opgeschort, geldt slechts voor één jaar. Voor de rest gaat de reorganisatie inhoudelijk gewoon door. Een belangrijk punt is de verplichte opleiding voor 160 basisoperators. Zij moeten binnen twee jaar het WEB-2 niveau halen. Het feit dat er geen keuze is maar dat zij hiertoe worden gedwongen, is heel vervelend. En ik heb het hier over col lega's die al heel lang hard werken voor Heineken. Stel datje als basis operator al naar volle tevredenheid twintig jaar bij een vulmachine staat en de kans bestaat nu dat je je baan kan verliezen als je het gewenste niveau niet haalt. Dat komt rauw op je dak. Voor veel collega's is zo'n oplei ding een zware kluif. De komende twee jaar gaat alle aandacht uit naar de basisoperators, maar hierna zijn de operators, colonne-operators en Verpakken-operators natuurlijk aan de beurt. De afgelopen vijf maanden bestond knagende onzekerheid over wie eruit zou moeten. Tijdens de pre sentaties werd medegedeeld dat deze executie wordt uitgesteld. Maar de enorme onzekerheid blijft, bij iedereen. Niemand weet meer waar hij aan toe is. Ik zit nu nog niet in de gevarenzone, maar ik vraag me af wat de volgende stap is. Ik hoop dat er na volgend jaar een beetje rust in de tent komt." Huig van der Plas, teamtechnicus E&l Colonne 2/3/7 "De presentatie gaf bij mij gemengde gevoelens. Ik ben een positief denkend mens, maar de tijd zal leren of ik dat in deze ook ben. Ik heb mijn vraagtekens bij de voorgenomen ver anderingen: het zijn een beetje lucht kastelen. Bijna 19 jaar werk ik in een team met vaste collega's. Door de nieuwe indeling met twee man in de vijfploegendienst en twee man in de drieploegendienst, zal ons team uit Donderdagmorgen op 21 oktober was de VT-kamer verlicht met kaarslicht. Het waren de 25 kaarsjes op een bijzondere taart die dit licht afgaven. De taart was een zogenoemde fototaart met de afbeelding van Boudewijn Hulsman als toplaag. Boudewijn is als groepsleider Bottelarij gestart op 1 oktober 1979 en voor de snelle rekenaars; dat is inderdaad 25 jaar geleden. Vandaar de taart, want dit jubileum wilden we natuurlijk niet voorbij laten gaan. In gezelschap van zijn collega-teamleiders en de rayontechnicus heeft Ed van Willegen na het genot van koffie en een stuk Boudewijn-gebak de officiële handeling verricht. Boudewijn, ook ik heb van je genoten! Vincent Schakel, rayonmanager Verpakken De speciale Boudewijn-taart

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 4