Jaarlijkse ammoniakoefening VAST i k Heineken 3 n Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude Het halfvolle glas 'Never a dull moment' is mischien geen goed Nederlands gezegde, maar je hoeft deze uitdrukking op de Brouwerij Zoeterwoude niet uit te leggen. Nog niet bekomen van de wijzigingen in ploegen- roosters of er komt een gigantische ingreep in onze verpakkingen. Is het posi tief voor ons of is dit de zoveelste aanslag op onze flexibiliteit? Laten we vooral aan het halfvolle glas blijven denken! Alle markten die wij bedienen staan onder grote druk. Wat er in Nederland gebeurt, goed dat er nu hard gewerkt wordt om onze uitstraling naar de consument te verbeteren. Het zal een opgave zijn alles netjes op tijd voor elkaar te krijgen, maar de afgelopen paar jaren hebben we laten zien dat we ook onder moeilijke omstan digheden tot veel in staat zijn. Amerika is onze markt en dat moet zo blijven. zien we allemaal. De kruideniers vechten om elke consument, met grote verschui vingen in de afzet als gevolg. Zo ook in Amerika. Hadden we gehoopt dat de situ atie dit jaar beter zou worden, thans blijkt dat we bedrogen uitkomen. Daarom is het Fred Flolvast In samenwerking met de Bedrijfshulpverlening Heineken (BHV) en de brandweer Leiden, vond 28 oktober de jaarlijkse ammoniakoefening op de Brouwerij plaats. niak vrij waardoor de installatie tot inblokken overging. Medewerker (1) wilde wegrennen en gleed uit over gemorste olie en kwam hard ten val. Medewerker (2) stond buiten en sloeg in paniek alarm. Toen medewerker (1) gered was en in de ambulance lag, kreeg medewerker (2) een hartaanval en raakte bewusteloos. De BHV-organisatie, die uit afdelings- BHV'ers, de Bedrijfsbrandweer, calamiteitencoördinatoren en com municatiecoördinatoren bestaat, organiseert deze oefening ieder jaar omdat Heineken ammoniak (NH3) in koelinstallaties gebruikt. Om de oefe ning zo echt mogelijk te maken, wordt altijd een situatie in scène gezet, die er dit jaar als volgt uitzag. Tijdens werkzaamheden aan de NH3- installatie in Apolloblok 2 bleef een snelafsluiter hangen tijdens het aftap pen van olie. Hierdoor kwam ammo- Direct na het alarm werd de installa tie automatisch ingeblokt om zo de lekkage tot een minimum te beper ken. De Bedrijfsbrandweer, onder leiding van bevelvoerder Gerbe Gelderblom, was ter plaatse. Kort daarop volgden de brandweer Leiden 0 yg 'TV Hein van Dort en wethouder Van der Kooij in gesprek met de (OVD) officier van Dienst van de brandweer Leiden: Kees van Nierop (v.l.n.r. Jacco Bakker, Hein van Dort, wethouder Van der Kooij Kees van Nierop en Erik de Haas) en de BHV'ers van diverse afdelingen. Toeschouwers hierbij waren Hein van Dort en wethouder Van der Kooij van de gemeente Zoeterwoude. Het doel van de oefening was om de slachtoffers binnen een gestelde tijd in veiligheid te brengen en water op de gaswolk te spuiten. Tevens moest de samenwerking tussen alle betrokke nen goed verlopen. Verschillende rap porteurs hielden nauwgezet bij wat er gebeurde. Gegevens die later nog van pas zullen komen bij een volgende oefening of echte calamiteit. De oefe ning was zeer realistisch en leerzaam voor de gehele BHV-organisatie. Fred van Leeuwen, hoofd BFIV URANDWé Gaspakkenteam van de brandweer Leiden Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 3