De kunst van Gericht Verbeteren r.nr deelnemen in een TPM Gericht Verbetergroep 8 De redactie Karin Jansen (Brouwen) tst. 6321, Frea Lodewijk (Bouwbureau HNS) tst. 6099, Esther Tops (Lasswell Communicatie) tst. 7074 of 06-22502578, Manon van Veenendaal (Verpakken) tst. 7216, Carola Verkerk (Interne Dienst Bedrijf/BTD-UC) tst. 7221/6452. Redactieadres Esther Tops, BK 2.15, Z/Wou. E-mailadres: Leven in de Brouwerij. BrowseHuis: Heineken Nederland Organisatie Heineken Nederland Supply Leven in de Brouwerij. De inleverdatum Het volgende nummer van Leven in de Brouwerij verschijnt 1 december 2004. Teksten en foto's kunnen tot en met vrijdag 19 november worden ingeleverd. Sinds tweeënhalve maand neem ik deel aan de Gericht Verbetergroep 'korte stops insert' van de multipackma- chine. De rayonmanager stelde dit team, na het verstrekken van de opdracht, samen. Kijkend naar de opdracht: de reductie van het aantal korte stops als gevolg van 'inserts gemist' en 'insert vastloop op drie posities', koos hij voor een gemêleerde groep waarin alle benodigde specialisaties vertegenwoordigd zijn. In het begin kwamen we er al snel achter dat er een belangrijk lid in de groep ontbrak. Als groep wisten we veel te vertellen over het mechani sche, elektrische en het procesonder deel van de machine, maar schoten we te kort op het onderdeel 'materi aal'. Na overleg besloten we om de leverancier van de inserts uit te nodigen, waardoor het team com pleet was om het probleem gericht te kunnen analyseren. Dit is tevens ook het grootste voordeel van een Gericht Verbetergroep: voorheen waren deze contacten niet te regelen en moest er over verschillende schijven worden gecommuniceerd. Tijdens de gespre ken met de leverancier en de andere teamleden zijn een hoop pluspunten behaald, die straks in de eindevalu atie van deze Gericht Verbetergroep worden beschreven. Veel bereikt Mijn persoonlijke ervaring van boven vermelde aanpak is zeer positief omdat de probleemstelling zeer goed via deze methode valt uit te pluizen. Doordatje samen naar het probleem kijkt, kunnen de niet relevante zaken er perfect worden uitgefilterd en krijg je gedurende het proces ook echt het gevoel datje de juiste weg bewan delt. Ondanks dat we er nog niet zijn, is er de afgelopen tijd veel bereikt. Zo hebben we op dit moment in deze categorie ons doel van twee versto ringen per dienst bereikt. Nu is de fase aangebroken dat we moeten monitoren dat dit resultaat ook zo blijft, want dan weten we zeker dat we het probleem hebben opgelost. De tijd dat er niet naar ons werd geluisterd is voorbij, dus laten we dit dan ook met beide handen aangrij pen. Want ik ben ervan overtuigd dat er meer potentieel op de lijn rond loopt dan men tot nu toe denkt. Pim van Duyn, Verpakken

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 8