Capaciteitsreductie jaar uitgesteld door plaatsing nieuwe machines DCS bekijkt gevolgen voor ploegenroosters Heineken 5 Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude rganisatieplannen Het plan van Heineken Nederland Supply om, behalve bij Colonne 5 en de fustencolonne, in Zoeterwoude met een drieploegenrooster te gaan werken, is op punten gewijzigd. Waarschijnlijk zullen de exportlijnen pas per 1 januari 2006 op een drie ploegenrooster overgaan. Deze wijzi ging heeft ook gevolgen voor de afde lingen Brouwen en DCS. De lijnen 1 en 6 gaan wel per 1 januari 2005 met een drieploegenrooster werken. De OR is inmiddels op de hoogte gebracht van de wijzigingen en moet straks opnieuw advies uit brengen. Wat is er precies gebeurd? Door de introductie van het project Sunshine, moeten er in Zoeterwoude nieuwe machines worden geplaatst. Bestaande machines moeten worden weggehaald om ruimte te maken voor de nieuwe. Daardoor moeten lijnen voor een aantal weken worden stilge zet en komt de brouwerij in feite capaciteit tekort om de overige lijnen voldoende te bemannen. Vandaar dat de plannen voor de exportlijnen met een jaar in de koelkast worden gezet. Voor de medewerkers van de afdeling Verpakken betekent deze ontwikkeling dat ze voorlopig niet met gedwongen boventalligheid te maken krijgen. Over een jaar wordt opnieuw bekeken of er sprake is van boventalligheid. Wellicht zal die dan veel kleiner zijn, omdat in de tussentijd medewerkers die dat willen gebruik kunnen maken van de regeling voor 57,5-jarigen. Er zit goed nieuws in deze plannen. Het uitstel van boventalligheid geeft in ieder geval een adempauze. Het zorgt echter ook voor een soort emo tionele achtbaan. Zo ben je bezig met boventalligheid en kostenbeheersing, het volgende moment ben je druk met investeren en marktbewerking. Wij kunnen niet meer doen dan ook de nieuwe plannen goed bekijken en beoordelen. In ieder geval kunnen we zeggen dat de positieve actie van nu ons een stuk beter bevalt. We houden u op de hoogte. Kees Zuyderduyn, voorzitter OR Zoeterwoude Om aan de hoge verwachtingen te kunnen blijven voldoen, heeft Heineken USA besloten een belang rijke investering in het merk te doen. HNS krijgt de kans te laten zien dat het terecht de preferred supplier van HUSA is door dit omvangrijke project in zeer korte tijd met succes uit te voeren. Maar wat betekent dit voor DCS en de reeds vergevorderde plannen met betrekking tot de verandering van de ploegenroosters? Sinds de bekendma king dat een groot gedeelte van de productie bij Verpakken in een drie ploegendienst zou gaan plaatsvinden, zijn de teamleiders en de managers van DCS Binnenland en Export en ook de OR van DCS op zoek gegaan naar het beste rooster voor DCS. Belading gaat vaak nog door als andere afde lingen het werk er op hebben zitten. Uiteindelijk zijn we tot een goed resultaat gekomen. De medewerkers mochten aangeven welk van drie mogelijke roosters hun voorkeur had. We willen graag zo veel mogelijk vast houden aan dit gekozen rooster. Met de teamleiders en de OR moeten we bekijken of we een goede invulling kunnen geven aan de extra diensten die we in het weekeinde moeten gaan vervullen. Harry Werkman, manager DCS Export Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 5