Smeren binnen Verpakken OR-jaarverslag I 8 De redactie: Karin Jansen (Brouwen) tst. 6321, Frea Lodewijk (Bouwbureau HNS) tst. 6099, Esther Tops (Lasswell Communicatie) tst. 7074 of 06-22502578, Manon van Veenendaal (Verpakken) tst. 7216, Carola Verkerk (Interne Dienst Bedrijf/BTD-UC) tst. 7221/6452. Redactieadres Esther Tops, BK 2.15, Z/Wou. E mailadres: Leven in de Brouwerij. BrowseHuis: Heineken Nederland Organisatie - Heineken Nederland Supply - Leven in de Brouwerij. De inleverdatum Het volgende nummer van Leven in de Brouwerij verschijnt 3 november 2004. Teksten en foto's kunnen tot en met vrijdag 22 oktober worden ingeleverd. Zoals bekend, krijgen alle colonnes van Verpakken regelmatig een smeerbeurt. Alle ruim 20.000 smeerpunten op de productie lijnen worden met regelmaat ingevet of krijgen een scheutje olie van de vijf medewerkers van de Smeerdienst van OHGV. Dit zal in de toekomst niet meer door vijf maar door 450 mensen worden gedaan. Want in de komende jaren zullen alle operators en monteurs deze smeertaken zelf gaan uitvoeren. De OHGV is al enige tijd hard bezig met de tijdrovende voor bereidingen van deze grote operatie. Zij heeft een methode ontwikkeld zodat de 'nieuwe' smeerders deze extra taak naast hun huidige werkzaamheden een voudig kunnen uitvoeren. Dankzij deze standaardisatie kunnen straks alle colon nemedewerkers op iedere willekeurige productielijn deze klus klaren. Een bijkomend voordeel is dat er veel efficiënter zal worden gewerkt. Dit komt onder andere omdat de operator/- monteur meer kennis krijgt van de 'ins' en 'outs' op de lijnen. Zij zullen sneller dan nu het geval is zaken signaleren die niet in orde zijn en kunnen vervolgens direct actie hierop (laten) nemen. Een juiste smering en het tijdig signaleren van problemen kan de betrouwbaarheid van een productielijn verhogen. Stickers en smeerkasten Voor de 35 medewerkers van Colonne 5 is het al bijna zover. Recent hebben zij theo retische uitleg gekregen over het hoe en waarom van dit project en op dit moment krijgen zij op stopdagen in kleine groepjes praktische werkinstructies. Ook werken de operators/monteurs momenteel hard om op Colonne 51 de vele smeerpunten van informatieve stickers te voorzien: geel voor olie en rood voor vet. Dit gebeurt onder leiding van de OHGV. Voor alle colonnes worden instructiemappen gemaakt, die bij iedere werkplek komen te hangen. Hierin staan onder andere driedimensionale tekeningen van de des betreffende machine(s), waarop met nummers staat aangegeven waar de smeerpunten zich precies bevinden. Ook worden op centrale punten zogenoemde smeerkasten geplaatst waarin alle beno digde oliën en vetten in gelabelde potten en flessen zitten. OHGV zal deze kasten wekelijks controleren en de voorraden bij vullen. Productie blijft verantwoordelijk voor de orde en netheid van de kasten. Via Leven in de Brouwerij houden wij u op de hoogte van de ontwikkelingen van 'Smeren binnen Verpakken'. Edwin Blom, projectcoördinator 'Smeren binnen Verpakken' VIÊU&fiFX 'VtJSXl Het OR-jaarverslag 31 maart 2003 tot en met 1 april 2004 is geschreven, gedrukt en verschenen. Om het te bekijken kun je de pdf-file op de site van OR Z/Wou aanklikken, waarna het document in fullcolor verschijnt. Mocht je het papieren exemplaar willen, dan kun je die per mail of telefoon bestellen, waarna hij bij het OR-secretariaat word klaargelegd. Je kunt mailen aan J.Broomans/Productie/Hnl/Heineken of G.Volbeda/Productie/Hnl/Heineken of bellen naar het secretariaat van de OR, toestelnummer 6585. Ondernemingsraad Zoeterwoude Heineken Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 8