Colonne 12 in revisie Heineken USA verlaagt groeiprognose Heineken 3 Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude De General Manager van Heineken USA, Frans van der Minne, vertelde 8 oktober tijdens een presentatie aan investeerders dat Heineken USA de eerdere groeiprognose naar beneden bijstelt. Van 5% naar 3,5 tot 4%. De bijstelling is het gevolg van twee slechte zomermaanden en de verschillende orkanen die in Florida hebben huisgehouden. Florida is voor Heineken USA de op één na grootste markt, lagere verkopen daar zijn dan ook een gevoelige klap. Ik hoef niemand in Zoeterwoude te vertellen wat dat voor ons inhoudt. Die hectoliters vallen er dus ook bij ons af. Als je de laatste prognose voor Zoeterwoude vergelijkt met de oorspronkelijke budgetten - nu inmid dels een jaar geleden - zie je een teruggang van maar liefst 600.000 hectoliter! Om onze positie in de Verenigde Staten te verdedigen en uit te breiden zijn grote sommen geld nodig. De laatste ontwikkelingen laten zien dat de strijd moeilijk, bikkelhard en peperduur is. Om die strijd zo goed mogelijk te steunen moeten wij zo snel mogelijk onze kostenstructuur verlagen, mét behoud van kwaliteit én leverbetrouwbaarheid. Tot op zekere hoogte hebben wij jarenlang geprofiteerd van de groei van Heineken in de Verenigde Staten. Nu het wat minder gaat, moeten wij ons beste beentje voorzetten om onze collega's te steunen in de (concurrentie)strijd. Op de veelgehoorde vragen: 'Waarom moeten al die veranderingen allemaal zo snel?' en 'Heineken is toch een rijk bedrijf?' liggen de antwoorden dan ook voor de hand: 'Ja, de veranderin gen dienen snel te worden ingevoerd; we zijn al aan de late kant' en 'Je moet financieel gezond niet met rijk ver warren. We zijn een gezond bedrijf dat er hard aan moet werken om die gezondheid te onderhouden. We zijn geen bedrijf dat het zich kan veroor loven kosten te maken zonder te kijken naar het rendement.' Hein van Dort In de weken 40 tot en met 42 vond de revisie plaats van Colonne 12 (Binnenland fles). Ongeveer 60 operators en colonnetech nici waren deze periode intensief bezig met het 'overhalen' van de diverse machines. Behalve voor de gebruikelijke revisiewerk zaamheden wordt deze periode ook altijd gebruikt voor modificaties en projecten. Het overhalen van de machines bete kent dat na een grondige inspectie de versleten onderdelen worden ver vangen. Een van de grote revisie werkzaamheden was het vervangen van de twee translatiekettingen, ook wel aandrijfkettingen genoemd, van de flessenwasmachine. Deze vuist dikke kettingen worden één keer per drie jaar vervangen en zijn per stuk 128 meter lang. Verder zijn bij diverse machines de ondersteunende frames vervangen, zodat ze weer een tijdje meekunnen. Behalve de revisie vond er ook het project 'vervanging EBl's' plaats. Een EBI (Empty Bottle Inspector) inspecteert de lege fles op onvolkomenheden. Onder leiding van de projectleider Frank de Koning zijn twee nieuwe EBl's geplaatst door de firma Krones. De revisie was woensdag 13 oktober om 20:00 uur klaar. Op donderdag en vrijdag startte het testen van de diver se machines, waarna op maandag 18 oktober de colonne weer in gebruik werd genomen voor de productie. Cor van Helden, rayontechnicus Verpakken, Colonne 1 Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 3