De vrouw van een OR-lid 25-jarig jubileum Jan Toet Heineken Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude Op een vrijdagavond ergens in september zei mijn man dat hij nog een stukje moest schrijven voor het 'clubblad' van Heineken. Ik vroeg aan hem wanneer hij het stukje dan wel moest inleveren. 'Zondag', was het antwoord. Diep in mijn achterhoofd klonk een stemmetje dat zei: 'Dan mag hij wel opschieten'. Het was even stil naast mij, totdat de ogen van mijn man begonnen te glimmen. "Ik heb een goed idee", zei hij. "Als jij nu eens een stukje schrijft over hoe het is als de vrouw van een OR-lid." Ik keek hem aan en vroeg of al die vergaderingen misschien een draadje los hadden gemaakt in zijn bovenkamer. Hoe langer ik erover nadacht, hoe leuker het me leek om iedereen die niet in de OR zit, eens te laten weten dat er meer bij komt kijken dan alleen maar een 'vergaderingetje'. Ik wil jullie hiervan een klein voorbeeld geven. Neem de afgelopen week: Maandag: actiedag in Rotterdam tegen de regering en hun onmogelijke beleid Dinsdag: GOR-vergadering in Den Bosch Woensdag: themamiddag in de Eendenkooi Donderdag: vergadering van de kader groep Zoeterwoude Vrijdag: overlegvergadering met Hein van Dort Deze week had hij zijn roostervrije dagen, dus er gaat naast het werk erg veel vrije tijd in zitten. Dat geeft hele maal niets, hij wil het zelf. Want de OR is er voor de belangen van jullie alle maal. Zeker nu iedereen het gevoel heeft 'boventallig' te zijn. Dan komt er nog bij dat het kabinet aan het pensioen wil gaan morrelen. Als vrouw van een OR-lid, krijg je toch langzaam het gevoel als in die reclame 'Wie is die man die 's zondags toch het vlees komt snijden?', 's Morgens een vergadering, 's middags een vergade ring, 's avonds een vergadering. Je wordt er af en toe wel eens gek van! Eten gemaakt, er wordt opgebeld: "Sorry, de vergadering loopt wat uit." Ouderavond op school? Oké, ik weet het al, vergadering. Nu moeten jullie niet denken dat dit het hele jaar zo doorgaat, maar eenmaal per maand komt het toch wel voor. Ik hoop dat jullie dit geen klaagzang van mij vinden (dat is het zeker niet, want ik sta geheel achter mijn man en iedereen van de OR), maar af en toe... Kortom: ik lever mijn stukje vanmiddag bij hem in als hij van zijn vroege dienst thuiskomt. Terwijl ik dit schrijf, valt er weer een dikke Heineken-envelop met OR-stukken in de bus. Ik hoor de post bode een zucht van verlichting slaken nu hij deze zware last niet meer hoeft mee te torsen. Kathy van Potanen Jan Toet Woensdag 30 juni mocht Jan uit handen van Ed van Willegen de gouden jubileumspeld ontvangen. Op 16 juli dit jaar was hij precies 25 jaar in dienst bij Heineken en dat werd die 30e juni gevierd. Jan is sinds 2002 werkzaam bij de Onderhoudsgroep Verpakken. Hiervoor heeft hij diverse andere functies gehad binnen de afdeling Verpakken en Opleidingen. Op vrijdag 17 september hebben we met een aantal collega's van zowel de OHGV als enkele collega's van Colonne 5, waar Jan ook heeft gewerkt, gegeten bij een restaurant in Scheveningen. We hebben daar een prima avond gehad, waarbij Jan in het middelpunt van de belangstelling stond en de afgelopen 25 jaar nogmaals de revue passeerde. We wensen Jan voor de komende tijd veel geluk en gezondheid toe. Marcel van Spaandonck, teamleider OHGV Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 7