I Onderhoud tijdens productiestop Ondernemingsraad Over kruitdampen, spaanders en een reddingsboei Zoeterwoude Nu de kruitdampen van wat het management ons de laatste weken allemaal heeft gemeld een beetje wegtrekken, kunnen de OR'en langzaam een strijdplan maken over de te volgen tactiek. Allereerst willen we iedereen vragen zelfbeheersing te tonen en geen ondoordachte dingen te roepen ofte doen. Dit geldt voor de getroffenen én het management. Voor je het weet, ben je weken aan het praten om iedereen weer rond de tafel te krijgen. Het is niet misselijk wat het manage ment met de Brouwerij in gedachten heeft, maar ook zij wordt gestuurd met een opdracht om de Brouwerij zo rendabel/concurrerend mogelijk te maken. En dat daarbij plannen worden gepresenteerd die niet 'des Heinekens' zijn, snappen we ook wel. Dat bij hakken spaanders vallen, hoeft niet per se. Maar om de toch gehakte spaanders te verbranden in plaats van te gebruiken, is onlogisch. Het bedrijfsleven heeft een verant woordelijkheid naar zijn werknemers en het kan niet zo zijn dat mensen die buiten het Heineken-schip gaan vallen, geen reddingsboei toege worpen krijgen. Er wordt door onze gesprekspartners regelmatig het begrip 'voortschrij dend inzicht' gebruikt. Wij vragen de hogere leiding om dat inzicht te gebruiken wanneer er wordt gepraat over de reddingsboei die moet worden toegeworpen, als er beslis singen mochten vallen die voor enkelen van onze eigen Heineken- medewerkers nadelig zullen uitvallen. Een goede, sterke reddingsboei zal voor beiden de onderhandelingen over de verschillende instemmings- en adviesaanvragen in ieder geval niet moeilijker maken. Godert Volbeda, PR Ondernemingsraad Zaterdag 18 september was oorspronkelijk gepland om een totale Brouwerij-onderhoudstop uit te voeren. Toen in het voor jaar als voorbereiding op de onderhoudstop de werkzaam heden werden geïnventariseerd, bleek op dat moment dat er voor een totale energie- en brouwstop geen aanleiding was. Er waren geen urgente preventieve WTB/E&I onderhoudswerk zaamheden en ook stonden er op het moment van inventarisatie geen belangrijke werkzaamheden op het programma die alleen konden worden uitgevoerd als de totale productie stillag. Daarnaast was geen preventief onderhoud aan de hoog-/laag- spanningsinstallatie noodzakelijk. In de zomerperiode werd echter duidelijk dat er toch gebruik moest worden gemaakt van de productiestop die ontstond ten behoeve van het tweejaar lijkse personeelsfeest. Er zijn verschillende noodzakelijke onder houdswerkzaamheden uitgevoerd, zoals het vervangen van enkele ketelvoedingwaterleidingen, het vervangen van diverse afsluiters en het plaatsen van flowmeters ten behoeve van water toevoer naar de stoomketels. Ook de afdeling Nieuwbouw heeft van de gelegenheid gebruikgemaakt om een productwaterlei ding in het dienstgebouw voor te bereiden op een project dat medio volgend jaar aan de orde is. De afdeling Bouwkunde heeft tijdens deze stop het riool op enkele plaatsen gerepareerd en geïnspecteerd. Alle werkzaamheden zijn voorspoedig binnen de normale stilstanduren verlopen, waardoor de productie geen nadeel heeft ondervonden van de uitvoering van deze werk zaamheden. Namens de onderhoudsgroep Brouwen WTB, Tjeert Rozema

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 6