Productie Zoeterwoude stil door werkonderbreking 4 De landelijke vakorganisaties organiseerden maandag 20 september een regionale manifestatie in Rotterdam tegen de voor gestelde ingrepen van het kabinet in de sociale zekerheid. Omdat een aantal Heineken-medewerkers dat dienst had hun stem wilde laten horen, besloot de bedrijfsleiding de productie in Zoeterwoude tot 15.00 uur stil te leggen. Na een bijeenkomst in het Bedrijfsrestaurant togen de medewerkers naar de Coolsingel in Rotterdam. Was deelname aan die manifestatie zinvol? We vroegen het diverse medewerkers bij onderdelen in de Brouwerij. Colonne 5, Verpakken "Vóór we wisten dat er sprake was van een georganiseerde werkonderbreking, hadden wij al een vrije dag genomen om te protesteren tegen het kabinetsstand punt. Het geeft een heel goed gevoel dat we in Rotterdam waren. Misschien helpt het niet, maar als je niets doet weetje zeker dat er niets gebeurt. Het was wel jammer dat het niet veel drukker was. Wellicht beseffen mensen onvoldoende wat er gebeurt als alle voorgestelde maatregelen doorgaan. Het feit dat Heineken sympathiseert met het kabi netsstandpunt vinden wij uiteraard heel jammer. Het was overigens opvallend dat er geen leidinggevenden van Heineken aanwezig waren." Rayon 2, Verpakken "De werkonderbreking was een goede zaak. Uiteraard weetje van tevoren niet of iets dergelijks zin heeft. Het is wel voor honderd procent zeker dat de bereidheid van Heineken-medewerkers groot was door de weinig rooskleurige situatie bij het bedrijf. Een aantal van ons gaat ook naar de landelijke demonstratie op 2 oktober in Amsterdam. Overigens heerst hier de gedachte dat als je meedoet, de kans misschien vergroot wordt datje bij de boventalligen gaat horen." Colonne 9, Verpakken "Wij zijn het helemaal eens met onze collega's die in Rotterdam stonden. Wat zij deden is heel zinvol, daar is geen discussie over mogelijk. Er werd zo een duidelijk signaal afgegeven. Het is echter onze eigen keus geweest om op de Brouwerij achter te blijven. We waren al achter met de revisiewerkzaamheden en om 15.00 uur moesten we wel weer kunnen opstarten. Onze collega's kijken ons niet scheef aan omdat we niet zijn meegegaan. Daarbij: Heineken hoeft niet te lijden onder de maatregelen van het kabinet." Brouwen "Het was absoluut een goede en zinvolle actie: het is schandalig wat er gebeurt. Als je straks misschien op straat staat, moet je eerst je huis opeten. En dat is nog maar één maatregel. Heineken steunt het kabinetsverhaal, mede daar door is de stakingsbereidheid van mede werkers zo groot omdat het hier een zootje is. Er worden plannen gemaakt die grote gevolgen hebben voor de mensen die weg moeten. Maar ook voor de mensen die blijven wordt er een onwerkbare situ atie gecreëerd. Anders zou niemand staken, dat kan ik je verzekeren. Zoals er nu met mensen wordt omgegaan is ronduit schandalig. We zijn op onze vrije dag naar Rotterdam geweest en op 2 oktober gaan we weer de straat op. Als er bij Heineken dan weer werkonderbreking is zullen we er, net als op 20 september, voor zorgen dat de werkzaamheden hier netjes volgens het afloopschema worden afgehandeld."

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 4