Milieu en veiligheid 2003-2004 it 37,5 jaar in dienst VAST Cl Rectificatie Heineken 3 Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude Kosten: roosterstructuur en mechanisering De dalende vraag naar onze producten op de binnenlandse markt noodzaakt ons om kosten terug te brengen. Ook bij DCS hebben we samen met de teams en de OR intensief alternatieven bestudeerd voor een andere roosterstructuur. We denken de komende weken met een passend alternatief te kunnen komen. Een variant op een 4-ploegenrooster behoort daarbij tot de mogelijkheden. Dit mede gezien de leveranties aan klanten, die in het weekeinde door DCS moeten worden uitgevoerd. Maar daarmee kunnen we nog niet op onze lauweren rusten. Er moeten verdere mogelijkheden worden gevonden voor het verlagen van kosten om concurrerend te kunnen blijven. In dat licht hebben we ons tot doel gesteld om het proces van productie tot en met belading van de vrachtauto opnieuw kritisch te bekijken en te zoeken naar mogelijkheden om de effi ciency te verhogen. Laten we wel zijn: heftrucks en pallets werden in de tweede wereldoorlog al toegepast. Inmiddels weten we dat Heineken qua mechanisatie in logistiek opzicht achter ligt ten opzichte van colle- gabedrijven. Tijd om te innoveren! We gaan op zoek naar mogelijkheden voor mechanisatie van ons proces om onze efficiency te verhogen en onze kosten te verlagen. Uiteraard staat de klant daarbij altijd voorop: het afgesproken service niveau is uitgangspunt. Charlie Rabelink Binnenkort komt het inlegvel Milieu en Veiligheid 2003 - 2004 van de Brouwerij Zoeterwoude uit. Wat het is, waarom het wordt uitgebracht en waar het te verkrijgen is, kun je hieronder lezen. Dit inlegvel Milieu en Veiligheid is een kort verslag over de belangrijkste milieu- en veiligheidsaspecten van de Brouwerij in HEINEKEN BKOUWEftll ZOETERWOUOE Milieu en Veili i m Zoeterwoude. Hierin zijn onder andere de cijfers en een toelichting opgenomen en een korte beschrijving van de Brouwerij, inclusief de veranderingen (uitgevoerde projecten). Het inlegvel 'hoort' bij het Heineken Duurzaamheids- verslag. Waarom een apart inlegvel voor de Brouwerij? Het Heineken-verslag geeft een totaal beeld van alle Heineken-vestigingen wereldwijd, dus ook een totaaloptelling van alle milieu- en veiligheidscijfers. Voor belangstellenden in Zoeterwoude zijn deze gegevens minder interessant, omdat zij voornamelijk willen weten wat er in Zoeterwoude is gebeurd c.q wat de resultaten voor Zoeterwoude zijn. Dit geldt overigens ook voor de andere vestigingen in Nederland. Dus ook 's-Hertgenbosch, Brand en Vrumona hebben een 'eigen' inlegvel gepubliceerd. Tevens is de Brouwerij Zoeterwoude wettelijk verplicht een milieuverslag uit te brengen voor de omwonenden. Zij kunnen dit verslag opvragen om te controleren hoe de Brouwerij met milieuzaken is omgegaan of met klachten van omwonenden. Het inlegvel van Zoeterwoude is inmiddels gedrukt en zal samen met exemplaren van het Heineken-verslag in de Bedrijfskantine worden neergelegd. Hier kan iedereen een exemplaar meenemen. De inlegvellen van de andere vestigingen zijn op de betreffende vestiging verkrijgbaar. Ingrid Sentse, manager SHE (Safety, Health Environment) 11 oktober 2004 A. El Marjani Colonne IA Ploeg B Binnenland In de column van Fred Holvast in Leven in de Brouwerij 188 is de indruk gewekt dat Rob de Vogel Heineken gaat verlaten. Gelukkig is dat niet het geval, Rob gaat zich bezighouden met het matchen van containers en blijft in dienst van Heineken. Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 3