l Bedrijfsinkoop werkt voortaan met inkoopteams 25 jaar in dienst Y v C 8 De redactie: Karin Jansen (Brouwen) tst. 6321, Frea Lodewijk (Bouwbureau HNS) tst. 6099, Esther Tops (Lasswell Communicatie) tst. 7074 of 06-22502578, Manon van Veenendaal (Verpakken) tst. 7216, Carola Verkerk (Interne Dienst Bedrijf/BTD-UC) tst. 7221/6452. Redactieadres Esther Tops, BK 2.15, Z/Wou. E mailadres: Leven in de Brouwerij. BrowseHuis: Heineken Nederland Organisatie - Heineken Nederland Supply - Leven in de Brouwerij. De inleverdatum Het volgende nummer van Leven in de Brouwerij verschijnt 6 oktober 2004. Teksten en foto's kunnen tot en met vrijdag 24 september worden ingeleverd. De afdeling Bedrijfsinkoop valt sinds 1 november 2003 onder de afdeling Purchasing Sourcing Management. Deze afdeling is verantwoordelijk voor de totale inkoop van HNS. De inkopers van Bedrijfsinkoop houden zich bezig met de inkoop van alle, voorna melijk technische, goederen en diensten die te maken hebben met het productieproces. Om deze inkoop voor de Brouwerijen beter te organiseren, is een verdeling gemaakt van de in te kopen 'producten'. Elke categorie heeft een vast team medewerkers. De inkoopteams opereren landelijk, maar de diverse inkopers hebben een vaste standplaats. De categorieën zijn als volgt samengesteld: 1. Utilities Hieronder valt de inkoop van water en energie, afvalverwerking, clea ning desinfection en waterbehan deling. Verantwoordelijken hiervoor zijn Leo Serné (Zoeterwoude) en Ruud Voncken (Wijlre). 2. Buildings Terrains Dit bestaat uit inkoopactiviteiten op het gebied van gebouwen en terreinen, zoals nieuw- en verbouw en onderhoud, maar ook van gebouwgebonden installaties zoals liften, bekabeling, et cetera. René van de Ven (Den Bosch) en Reindert Jan Somers (Zoeterwoude) zijn de verantwoordelijken. 3. Brewery Materials Services Onder deze groep vallen de inkoopactiviteiten rondom de nieuw- en ombouw van installaties, onderhoud van installaties inclu sief reserveonderdelen, laboratori ummaterialen, veiligheidsmate rialen, PLC's en industriële reiniging. Verantwoordelijken hier voor zijn Otto Peters (Zoeterwoude), Henk Boley (Den Bosch) en Bert Gijsbertse (Zoeterwoude). De ondersteunende werkzaamheden worden verricht door inkoopassi stenten Liesbeth van Kaathoven (Den Bosch) en Aad van Gent (Zoeterwoude). De doelstelling van Bedrijfsinkoop is om via centrale coördinatie en afstemming van de inkooppakketten V.l.n.r: Reindert Jan Somers, Bert Gijsbertse Otto Peters en Aad van Gent 1 oktober 2004 B.R.M. Hulsman Colonne 1, ploeg A H.J.H. Kroon Ploeg 4, Rayon Filtratie J. Kuiken Onderhoudsgroep (V/0) Algemeen E.C. Richardson Colonne IA, ploeg A Binnenland A.M.B.H. Rooijakkers Colonne 1B, ploeg A Binnenland A. El Marjani Colonne IA, ploeg B Binnenland effectiever in te kopen, zodat deze besparingen voor HNS opleveren. Wat gaan de gebruikers merken van de organisatieverandering? De inko pers zijn het commerciële aanspreek punt naar de leveranciers. Zij zijn verantwoordelijk voor onder andere prijsonderhandelingen en het bepalen van commerciële condities. Daarvoor worden op centraal niveau afspraken gemaakt met leveranciers en vervolgens worden die vastgelegd in contracten. Op de brouwerijen blijven de inkopers ondersteuning geven bij het inkoopproces rondom projecten en stellen zij daarvoor contracten op. In samenwerking met de brouwerijen wordt gewerkt aan de ontwikkeling van SAP ter vervanging van het huidige MRO-systeem, dat onder andere inkopen en voorraden registreert. Wat steeds minder zal worden gedaan door de inkopers, is het daadwerkelijk afroepen van goederen bij leveranciers. Dit zal steeds vaker gebeuren door de gebruikers, die veel beter op de hoogte zijn van de gebruiksmo- menten en/of de technische specifi- caties. In de komende maanden zullen wij jullie op de hoogte blijven houden van de ontwikkelingen binnen Bedrijfsinkoop. Wil je meer weten van de inkopers van Bedrijfs inkoop en de inkoop categorieën, kijk dan eens op BrowseHuis/Nederlandse Organisatie Heineken/Heineken Nederland Supply/PSM. Pons Hoogendoorn, manager Bedrijfsinkoop

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 8