I Nieuws uit de OR 25-jarig jubileum Peter Ramdas Ondernemingsraad Zoeterwoude i 6 Tijdens de laatste OR-vergadering hebben we uitgebreid gesproken over de nu ontstane situatie op de Brouwerij. We hebben de presen taties in de kantine gezien en worden regelmatig door medewerkers aangesproken over wat er toch allemaal gebeurt. Bij Brouwen staat een reorganisatie op stapel en bij Verpakken en EVM een verandering van ploegenroos- ters. Dat daarbij boventalligheid ontstaat wordt door de bedrijfslei ding niet uitgesloten. Daarbovenop loopt nog de discussie over het al of niet uitbesteden van de catering (Bedrijfsrestaurant). Waar we een jaar geleden met een nieuw rooster op Colonne 1 op zoek waren naar flexibiliteit als reactie op de dalende verkopen, worden we nu weer geconfronteerd met nog lagere verkopen en een voorstel voor een drie-ploegendienst. Die lagere verkopen zijn geen speci fiek Heineken-probleem. Al onze collega-brouwerijen in Nederland en in de ons omringende landen hebben hier last van. In gesprekken met medewerkers krijgen we regelmatig vragen hoe je als OR hierop gaat inspelen: gaat er geen man de poort uit? Komt er geen drie-ploegendienst met vijf aaneen gesloten nachtdiensten? Als eerste hebben we aangedrongen op een vacaturestop voor heel HNS. Dit is toegezegd, met uitzondering van heel specifieke werkzaamheden waar een externe persoon voor nodig is. Verder zit een aantal OR-leden in diverse werkgroepen die gaat zoeken of het met dezelfde resultaten ook anders kan. We moeten met z'n allen zorgen voor een werkbare situatie, die gedragen wordt door de mensen die de werkzaamheden moeten doen. Ook zoeken we naar oplos singen voor de eventuele boventallig heid; als OR zien we liever dat mede werkers via natuurlijk verloop zoals VUT of prepensioen de Brouwerij verlaten. En waar op dit moment de focus ligt op medewerkers die misschien boventallig worden, hebben we als OR ook de zorg voor die grote groep die in de toekomst ons bier moet blijven brouwen en verpakken. In gesprekken met de bedrijfsleiding hebben we de signalen aangegeven van onrust bij medewerkers, door de hoeveelheid van veranderingen die zijn aangekondigd. Wij willen u vragen ons (de OR) te voorzien van uw gedachten en uw op- en aanmerkingen, zodat we in de gesprekken met de bedrijfsleiding, en in de werkgroepen, uw mening kunnen verwoorden. Namens de OR Zoeterwoude, Theo van Emmerik Op 1 september vierde Peter Ramdas zijn 25-jarig jubileum bij Heineken. Peter begon in 1979 als voorraadbeheerder bij verschillende afdelingen binnen DCS, waaronder MJ.T. Vervolgens klom hij op als groepsleider M.I.T. en later als team leider DCS. Vanaf 3 december 2001 bekleedt Peter de functie van operational service coördinator bij DCS Export. Uit handen van zowel Rob de Vogel als Harry Werkman kreeg Peter een bos bloemen en uiteraard de gouden speld. Later in de maand september zal Peter samen met directe collega's zijn jubileum tijdens een gezellige avond vieren. DCS Export

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 6