Het is 'balen' Meningen Van 29 augustus tot en met 1 september werden bierkratsessies gehouden voor Verpakken- medewerkers. Het voorgenomen besluit is om de meeste roosters terug te brengen van een vijf- naar een drie-ploegendienst. Het is al duidelijk dat er medewerkers boventallig zullen worden. Hoe de plannen precies worden uitgewerkt zal worden bekeken nadat de onder nemingsraad advies heeft uitgebracht. Wij vroegen een aantal mensen naar hun mening. Heineken 3 1 Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude De emoties lopen hoog op in de Brouwerij. Er zijn dan ook stevige veranderingen aangekondigd. Ik denk datje van niemand kunt verwachten dat zonder emoties te accepteren. Maar wat doe je met die emoties? Hou je ze voor je of deel je ze met je omgeving? Het eerste is niet bijzonder goed voor de gezond heid en het tweede werpt de vraag op waar je ruimte vindt om lucht te geven aan je gevoel. Onze eigen interne media worden niet als eerste keus gezien als het om een mogelijkheid gaat om je stem te laten horen. Dat is jammer. Waarom geen afwijkende mening in Leven in de Brouwerij? Ik wil die discussie juist graag aangaan. Dat moet op een volwassen manier, dus met respect voor elkaar en rekening houdend met het bedrijfsbelang. Ik hoop dat in de komende nummers ook die afwij kende meningen te horen zullen zijn. Want in tegenstelling tot de heers ende mening gaan we een goede discussie niet uit de weg. Integendeel, een goede discussie helpt ons elkaar beter te begrijpen. Dat is in het belang van iedereen. Ik ben benieuwd naar jullie reactie! Erik van den Hoek, Operator Colonne 3 "Met de invoering van het drie-ploegen- rooster komt er ongetwijfeld een hoger ziekteverzuim. Jaren geleden was dit een van de redenen om het vijf-ploe- genrooster in te voeren. Dit werd niet verteld tijdens de bierkratsessie. We werken nu al met een minimale bezet ting, wat gebeurt er als er mensen uitvallen door ziekte? Verder heb ik collega's waarvan de echtgenotes door de invoering van de drie-ploegen- rooster moeten stoppen met werken in verband met de zorg voor de kinderen. Dat is schrijnend. En dan heb ik het nog niet eens gehad over de Heineken- medewerkers die weg moeten. In de bijeenkomst heb ik wel zeven keer woorden als 'miscalculatie' en 'over schatting' gehoord. Maar degenen die hier verantwoordelijk voor zijn, worden daar vast niet op afgerekend." Dirk Voorzaat en Herman Kokshoorn, operators Colonne 5 "Het feit dat er 21 man uit moeten bij Verpakken, sloeg in als een bom. Deze mensen krijgen wel begeleiding, bijvoorbeeld in het solliciteren naar een andere baan, maar daar zitten ze natuurlijk niet op te wachten. We zijn allemaal echte Heineken-mensen. We maken ons ook zorgen dat er op deze manier zoveel goede productie-erva ring weggaat. Wat gebeurt er als de markt weer aantrekt? Wat vreemd is, is dat er 1,5 jaar geleden een behoorlijk hogere produc tieprognose voor de komende driejaar was gesteld. Ik durf het eigenlijk niet te zeggen, maar misschien heeft het management een verkeerde inschat ting gemaakt." Bert Kralt, operator Colonne 1 "Ik begrijp dat er maatregelen moeten worden genomen, omdat we het volume nu eenmaal niet meer draaien. Het is vervelend dat we meer moeten gaan werken en minder verdienen, maar ondanks alle toestanden moetje toch door. We zijn ook niet de enigen die het moeilijk hebben, want in veel bedrijven worden momenteel maat regelen genomen. Dat we naar een drie-ploegendienst gaan, heeft twee kanten. We hebben elk weekend vrij en we krijgen 23 ATV- dagen. Dat is prima. Aan de andere kant is het medisch bewezen dat als je langer dan drie nachten achter elkaar werkt, je biologische klok in de war raakt. Dat zal ook wel weer wennen, maar het is toch een stap terug en dat is niet leuk." Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 3