De jaarlijkse HON-schoonmaakactie Beste bierproever 2003 De redactie: Karin Jansen (Brouwen) tst. 6321, Frea Lodewijk (Bouwbureau HNS) tst. 6099, Esther Tops (Lasswell Communicatie) tst. 7074 of 06-2250578, Manon van Veenendaal (Verpakken) tst. 7216, Carola Verkerk (Interne Dienst Bedrijf/BTD-UC) tst. 7221/6452. Redactieadres Esther Tops, BK 2.15, Z/Wou. E-mailadres: Leven in de Brouwerij. BrowseHuis: Heineken Nederland Organisatie - Heineken Nederland Supply - Leven in de Brouwerij. De inleverdatum Het volgende nummer van Leven in de Brouwerij verschijnt 25 augustus 2004. Teksten en foto's kunnen tot en met vrijdag 13 augustus worden ingeleverd. Net als vorig jaar het geval was, waren er ook nu weer veel aanmeldingen voor de grote HON- schoonmaakactie. Een groep bestaande uit brou werijmedewerkers van de stafdiensten, dagdien sten en het management verzamelden zich 16 juni om 12.30 uur in de hal van het BK. Ook boden niet-aangemelde mede werkers zich toen nog spontaan aan. Na een aanmoediging en bedankje van Hein van Dort, gingen alle aanwe zigen in kleine groepjes aan de slag. Met papierprikkers, knijpers, hand schoenen, veiligheidsbrillen en -schoenen, groene jassen en met vuilniszakken in de aanslag, werd er in ruim twee uur een flinke hoeveel heid vuil opgehaald. Het viel iedereen op dat het brouwerijterrein een stuk schoner was dan vorig jaar tijdens de HON-schoonmaakactie. Dat betekent dus dat de HON-inspanningen van iedereen gedurende het afgelopen jaar zinvol waren. Het enige minpunt je op deze middag was op dat er opvallend veel sigarettenpeuken op de parkeerplaatsen en rondom de rookplekken lagen. Nu zijn ze wegge haald en hopelijk blijft dat zo. Want door de inzet van alle enthousiaste hulptroepen, ziet de hele brouwerij er nu weer spie en span uit. En omdat iedereen aan het einde van een inspannende middag wel trek had gekregen in een hapje en een drankje, bood de goed verzorgde barbecue een goede uitkomst. Marlies Wijckerheld Bisdom, hoofd Bedrijfs Technologische Dienst Dankzij de inzet van deze mensen ziet de Brouwerij er weer uit als een plaatje In 2003 vonden, net als in voorgaan de jaren, smaaktesten plaats. Een panel van bierproevers komt dan twee keer per week bijeen om bier te proeven en te analyseren. Op deze manier probeert Heineken de kwali teit van haar bier te waarborgen. En net als in eerdere jaren gebeurde, werd ook over 2003 de 'beste bier- proever' uit het panel gekozen. Dit jaar had Gertjan Kleinhout de meeste punten en was hij daarmee de winnaar. De puntentelling wordt berekend aan de hand van de herken ning van de geproefde bieren en de opkomst van het panellid. Hein van Dort reikte vrijdag 11 juni de prijs, een zilveren bierpul, uit. Gertjan was niet alleen de winnaar van het kwaliteitspanel, maar ook van het vrijdagpanel, iets wat nog nooit eerder is gebeurd. Het vrijdag panel proeft alleen de bieren van de concurrent ten opzichte van Heineken of Amstel en niet de maandmonsters en proefbieren. Het was de laatste keer dat de smaaktes ten op deze manier hebben plaatsge vonden. In 2004 is er een nieuwe manier van bierproeven gestart. Deelnemers moeten hiervoor een speciale cursus volgen om te leren hoe zij goede analyses kunnen maken van het bier. Dat er weer een 'beste bierproever' over 2004 wordt benoemd, staat al vast. Hoe ze de winnaar gaan uitkiezen, moet echter nog worden bepaald. Bico Zandbergen, service analist, Kwaliteits Controle Team

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 8