Joao Sflva, het ga je goed Plattegrond Brouwerij Zoeterwoude fp De nieuwste versie van de plattegrond van Brouwerij Zoeterwoude is er weer. U kunt hem ophalen bij Frans Mourits, BK 1.21. 2 6 Joao Silva (Johnny) nam, na ruim 25 jaar, op 28 mei afscheid van Heineken. Hij heeft gebruikgemaakt van de 57,5-jarige regeling. Johnny was de meeste jaren werkzaam als vorkhef truckchauffeur bij DCS. Door een goede herinnering aan de boottocht en het diner bij restaurant De Krom bij het teamuitje van vorig jaar in de Alblasserwaard, had Johnny de wens te kennen gegeven om zijn afscheid daar te vieren. Alle uitgeno digde collega's gaven graag gehoor aan zijn uitnodiging en kwamen naar het rustieke Oud-Alblas. Na eerst wat gedronken te hebben, nam Joop Dol het woord. Hij schetste in verkorte versie de loopbaan van Johnny en bedankte hem namens Heineken voor zijn inzet en loyaliteit. Hierna ging Joop Dol over tot het overhandigen van de vele cadeaus en de bloemen. Hierop bedankte Johnny iedereen voor de mooie cadeaus waarmee hij uitermate blij was. Toen we aan tafel gingen, verraste de kok ons met een viergangen menu met keuzemogelijkheden en een heerlijk glas wijn. We hebben tot in de late uurtjes genoten. In dit nummer van Leven in de Brouwerij, dat u leest vlak voordat de grote vakantie-uittocht begint, geef ik traditioneel altijd enige nuttige tips voor een veilige vakantie. Het uit gangspunt voor de tips van dit jaar is: 'Een vakantie is veilig als tijdens de vakantie geen irritatie wordt opge wekt'. Wetenschappelijk onderzoek heeft namelijk aangetoond dat een geïrri teerd mens sneller een ongeval ver oorzaakt. Hieronder volgen de tips. 1. Uw vakantie begint zodra u de slag boom van Heineken in de juiste richting bent gepasseerd. Ontspan en denk aan alle leuke dingen die u gaat doen. Laat u niet afleiden door alle zaken die u nog moet doen voordat u vertrekt, al deze zaken zijn namelijk ondergeschikt aan uw vakantiegevoel. 2. Op de snelweg naar uw bestem ming moet u niet geïrriteerd raken door de overige weggebruikers die naar hun vakantiebestemming racen. U geeft hen gewoon voor rang en bedenk dat uw vakantie allang is begonnen. 3. Als voor u op de snelweg een vakantieganger met een enorme caravan achter een te klein autootje een nog grotere oplegger gaat inhalen, neem dan even rustig de tijd om jouw reisgenoten een complimentje te maken over hun voorbeeldige gedrag. 4. Als op Schiphol voor de derde maal wordt omgeroepen dat uw vlucht is vertraagd, bedenk dan dat u bij aankomst bij uw hotel niet hoeft te wachten totdat uw kamer klaar is. 5. Als het de hele dagen regent en u gaat als alternatief alweer een museum bezoeken, bedenk dan dat de consumpties in een museum veel goedkoper en beter van kwali teit zijn dan op de boulevard. 6.U mag wel geïrriteerd raken als men op uw geliefd vakantieplekje geen Heineken of Amstel tapt, maar een goed glas gekoelde witte wijn is een zeer redelijk alternatief. Samengevat: een ontspannen mens geniet meer van zijn welverdiende vakantie, vermindert gelijktijdig zijn kans op een ongeval en komt gezond en uitgerust weer op het werk. Prettige vakantie. Bart van Eunen F

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 6