Oplevering zesde filterstraat Heineken A/Wet Mw. A. Stapel meuwsDiaa voor ae orouwenj toeterwoude 1 Oplevering zesde filterstraat 2 Menu 3 Uitreiking Heineken Quality Award 4 Adempauze 30 juni 2004 Jaargang 8 5 TPM pilaar Gericht Verbeteren 6 Veilig op vakantie 7 Jubilea-vieringen 8 Jaarlijkse HON-schoonmaakactie Er gebeurt veel bij de afdeling Filtratie in Zoeterwoude. Eerder werd al verslag gedaan van de start van de bouw van het laad- en losstation voor tankbierauto's en sinds week 25 is de ombouw van de zesde en laatste filterstraat afge rond en in gebruik genomen. De ombouw van de filterstraten vormt het hart van het project 'Midlife Upgrade CHBB (Centrale Helder Bier Bereiding)', dat in 1998 startte. Het resultaat is dat Filtratie nu beschikt over zes identieke kiezelgoer- en sta bilisatiefilters waarmee Verpakken altijd tijdig van helder bier kan wor den voorzien. Een belangrijk verschil met de oude filters is dat de output flink verhoogd is naar 750 hectoliter per uur. Bovendien zijn deze filters veel zuiniger, onder andere in het gebruik van kiezelgoer. Echter, het allerbelangrijkste is dat de procesbe heersing sterk is verbeterd, waardoor de First Time Right van de helderbier- tanks significant is toegenomen. Voor de filtratieoperators is ook veel veranderd: de nieuwe filterstraten zijn alle voorzien van matrices en vast lei- dingwerk, waardoor het slepen met slangen helemaal verleden tijd is. Nog een voordeel is dat het kiezelgoer nu centraal wordt aangemaakt, waar door er aanzienlijk minder overlast is van C02 op de afdeling. De oplevering van de zesde filter straat is vlekkeloos verlopen. Er was de afgelopen jaren zoveel ervaring opgedaan met de vijf vorige filters, dat de automatisering eenvoudig aan te passen was. Ook de hardware is ruimschoots beproefd. Na een eerste week afname draait het nieuwe filter nu volop mee in de productie. Brouwen en Filtratie blijven echter volop in beweging: begin juni zijn de tanks van de oude 30-serie eruit getakeld om plaats te maken voor de nieuwe Gistvermeerdering die later dit jaar wordt opgeleverd. Dank aan iedereen die dit immense om bouwproject tot een succes heeft gemaakt! Harro de Vries, Filtratie Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 1