I Speciaal verzoek Ondernemingsraad Een dag uit het leven van een OR-lid: Piet Hagenaars Zoeterwoude 6 Hoe ziet een dag van een OR-lid er eigenlijk uit? Tja, dat is voor iedereen weer anders, dus ik spreek maar gewoon voor mezelf. Laten we een dag pakken: dinsdag 1 juni, de dag na Pinksteren. Op deze dinsdag is de vrije maandag snel verge ten. Cock van der Lans belt: ik zit met hem in de SBR-commissie; we zouden vandaag een overleg hebben met Marcel de Leeuw en Mathy de Baar, maar dat gaat niet door. Dat komt mij wel goed uit, want nu hoef ik de vergadering van de com missie S&B (Strategie en Beleid) niet af te zeggen. Er speelt veel. Kees Zuyderduyn komt net terug van de EOR (Europese Ondernemingsraad). Daar bleek opnieuw, wat ook in de road show al door Marc Gross was gezegd, Heineken Nederland is duur! Dat komt niet door de lonen, want die verschil len niet zoveel met die in Spanje of Italië, maar door de sociale voorzie ningen, waardoor onze CAO's veel te duur uitvallen. Het blijft een stevige uitdaging om een reële kostenbespa ring te verzinnen die niet aan die CAO's gaat knabbelen, en die ook geen personele consequenties heeft! 's Middags is er een vakbondsverga dering met de landelijke catering. Wat de medezeggenschap betreft: de COR (Centrale Ondernemingsraad) heeft over de aanvraag tot centrale aanstu ring een advies gegeven, maar... Philip de Ridder gaat dat naast zich neerleggen, zegt hij. Het laatste woord is hierover nog niet gesproken, maar juridisch wordt het een lastig verhaal. Wat volgt? We spreken over de resultaten van de werkgroep Persoons-gebonden Functies. We heb ben de adviesaanvraag in 17 aparte deeladviesaanvragen geknipt, want het gaat immers over 17 verschillen de functies (en mensen!). We houden Hein aan zijn uitspraak om hoe dan ook te zoeken naar een bevredigende oplossing. Dat is wat ons betreft dus óók bevredigend voor de medewer ker in kwestie! Deze en komende week willen we de meeste adviezen de deur uit hebben. Ik word uit de vergadering weggeroepen: Jan Kühn is in gesprek met een van de per soonsgebonden functiehouders en wil mij daar bij hebben. We komen tot heldere afspraken. Juist hierbij is het belangrijk dat OR en vakbond goed met elkaar overleggen. Ik ben vandaag notulist bij de verga dering, dus meteen maar afhandelen. Vandaag kom ik nauwelijks aan mijn eigen opleidingswerk toe. Ik maak een actielijstje voor morgen en bestempel vandaag tot OR-dag. Ik zit nu op gemiddeld bijna een dag per week aan OR-werk, dus vooruit maar. Ik lees de antwoorden van Hein van Dort op onze vragen over TPM Office. Dit ter voorbereiding van een extra S&B-vergadering over dit onderwerp op vrijdag. Een van de vragen blijft rondmalen: hoe borg je nu dat er tijd en mankracht beschikbaar blijven om dit werk ook op de langere termijn uit te voeren? Anders gezegd: hoe voor kom je dat korte en lange termijn- belangen elkaar gaan bijten? Daar willen we in het komende overleg met de BL een bevredigend antwoord op. 's Avonds lees ik in een vakblaadje dat de Ondernemingsraad ook op Europees niveau nuttig is, volgens minister De Geus. Gerustgesteld ga ik koffie zetten. Namens de OR Zoeterwoude, S&B commissie, PR commissie en ais afge vaardigde SBR begeleidingscommissie, Piet Hagenaars Ik ben er niet meer dagelijks mee bezig, maar het bijhouden en aanvul len van de fotogalerij van Verpakken (BrowseHuis) is nog steeds een van mijn taken. Onlangs kreeg ik een wel heel bijzon der verzoek. Walter Zwart, operator in dagdienst binnen rayon 3, gaat per 1 juli aanstaande Heineken verlaten. Om zijn collega's hier alvast aan te laten wennen, wilde hij een speciale foto in de fotogalerij. Een verzoek wat ik niet kon weigeren. Zie hier het resultaat. irene Lekkerkerker, Verpakken

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 6