Bedrijfsbrandweer weer naar RISC Verkeerssituatie wederom gewijzigd 4 De Bedrijfsbrandweer is dit jaar weer naar RISC geweest om daar een grote oefening te doen. Waarom weer naar RISC? Omdat je daar toch de leukste en de beste oefeningen kunt draaien, ook na het ongelukje van 2003. Dit jaar namen we onze eigen handschoenen mee. Met vijf ploegen in totaal, waarvan één ploeg (bestaande uit twaalf man) per dag, ging de Bedrijfsbrandweer vijf dagen naar de Maasvlakte voor een binnenbrand en een proces- brand. De binnenbrand vond plaats in een kantoor met drie verdiepingen. Er werden tien personen vermist. Door de ploegen werd erg hard gewerkt en met veel teamspirit werd de klus geklaard. Bij de binnenbrand werden heel goede oefeningen gedaan. Een procesbrand is toch een heel ander verhaal. Bij een kantoor- brand zijn de slachtoffers erg belang rijk, maar bij een grote procesbrand is dat de omgeving. Bij deze oefenin gen was uitleg van de RlSC-instruc- teurs van groot belang. Stel je eens voor dat er bij het ketenpark (buiten bedrijven) iets gebeurt. Dan speelt bijvoorbeeld de Hoge Rijndijk voor ons een grote rol. Maar je eigen veiligheid staat uiteindelijk voorop. Ook dit jaar hebben we weer veel geleerd. Wat ik vooral het belangrijk ste vind, is dat bijna iedereen mee ging, op de zieken na. Aad van der Meer, Bedrijfsbrandweer Begin november 2003 werd na de renovatie van de Burgemeester Smeetsweg de verkeerssituatie vanaf het Heineken-terrein naar deze weg gewijzigd. Er waren voorheen twee rijbanen voor linksaf. Dit werd er één. Echter, dit was een verwarrende situatie. Daardoor is besloten de weg weer terug te brengen in de oude situatie. Dus er zijn weer gewoon twee rijbanen naar links, richting de Nil.

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 4