Veilige hijs en hefmiddelen Heineken Nederland Supply 7 Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude I De wetgeving rondom het gebruik van hijs- en hef- gereedschappen is aangescherpt. Dit betekent dat de controles op deze gereedschappen strenger moeten worden uitgevoerd. Heineken heeft al jaren een betrouwbare relatie met de firma SWART, die op de Brouwerij de veiligheidskeuringen uitvoert. Heineken sloot onlangs een nieuw con tract met hen af, waarin de verscherpte wijze van controleren is opgenomen. Alle hijs- en hefgereedschappen op de Brouwerij worden ieder jaar door SWART geïnspecteerd. Ze komen naar de Brouwerij om de inspecties uit te voeren op de verschillende afdelingen waar hijs- en hefgereed schappen aanwezig zijn. De gereed schappen worden door SWART mee genomen naar hun eigen werkplaats in Katwijk. Daar worden deze gekeurd, indien nodig gerepareerd en gespoten in de kleur die voor dat jaar geldig is en weer in elkaar gezet, leder jaar wordt een andere kleur gebruikt bij het spuiten, zodat duide lijk zichtbaar is welke gereedschap pen wel of niet zijn geïnspecteerd. Voor het jaar 2004 is lichtgrijs de kleur waarin de gereedschappen worden gespoten. Zelf verantwoordelijk Dit jaar gaat de inspectie 17 mei van start. De keuringsmeesters van SWART komen dan voor een paar weken naar de Brouwerij. Bij de inspectie wordt onderscheid ge maakt tussen 'losse' hijsgereedschap pen en 'vaste' hijsgereedschappen. Onder vaste gereedschappen valt alles wat boven de haak zit, denk hier bij aan elektrische takels en kranen. De losse gereedschappen zijn alle gereedschappen en materialen die onder de haak zitten, inclusief hand takels, loopkatten en allerlei andere losse hijs- en hefmiddelen. Voor 17 mei moet iedere afdeling aangeven wat zij aan losse hijs- en hefgereed schappen hebben. Op het Electronic Quality System (EQS) is een algemene lijst te vinden van gereedschappen die keuringsplichtig zijn. Mochten jullie de lijst niet kunnen vinden, dan kan hij per e-mail worden opge vraagd bij Bart van Eunen of Hans Wesselingh. De gereedschappen die van de lijst op jouw afdeling aanwe zig zijn, moeten worden verzameld op een verzamelpunt en worden aange meld bij Hans Wesselingh. De keurings meesters van SWART kunnen dan aan de hand van deze verzamelpunten alle gereedschappen inspecteren. De vaste hijs- en hefgereedschappen, bijvoorbeeld handtakels en loopkatten, worden door de firma SWART zelf gede monteerd, voor keuring naar de werk plaats meegenomen en na afloop weer op de oude plaats gemonteerd. Nieuw in 2004 is, dat alle hijsbanden, sluitingen en hijsogen niet meer worden gekeurd, maar worden vervangen voor nieuw materiaal na inlevering in verband met de geringe vervangingswaarde van deze producten. Wettelijk verplicht Het is wettelijk verplicht dat deze inspecties cq. keuringen jaarlijks worden uitgevoerd. Mocht er iets mis gaan en de onderdelen blijken niet geïnspecteerd of gekeurd te zijn, dan heeft Heineken een groot probleem. Daarom is het van belang dat de afde lingen zelf hun verantwoordelijkheid nemen en zorgen dat alle losse gereed schappen worden geïnspecteerd en dus ook op de aangegeven verzamelplaats worden bewaard. Bart van Eunen en Hans Wesselingh Hans, Bart en Marcel Demmenie van de firma SWART bij de testbank

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 7