Presentje als blijk van waardering 21 april 2004 Jaargang 8 Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude A/Wet Mw. A. Stapel Blijk van waardering Paasbiertje Ploeguitje DCS Export, ploeg 7 Profiel Rob Meijlink 5 Lego in het groot 6 Even een andere wereld 7 Heineken-cricket 8 Bierterminal in Alphen De brandschade is gelukkig beperkt gebleven Heineken Nederland Supply Ed Bloem, werkzaam op de afdeling Brouwen, en Martin Lucas van de afdeling Filtratie ontvingen van Aad van der Meer (bevelvoerder Brandweer) een paasei als blijk van waardering. De heren hebben namelijk op zaterdag 27 maart op uiterst bekwame wijze een brandje in een elektrakast bij de afdeling Brouwen geblust. Door het snelle handelen is de schade van de brand beperkt gebleven. Toen op de bewuste zaterdagavond een storing optrad in het mouttrans- port tussen de moutbunkers en de molens en deze werd opgevolgd door een thermische storing, besloot Martin Lucas bij de schakelkast te controleren of het elektronisch wel in orde was. Toen hij de Malerij uitkwam, zag hij de vlammen uit de kast slaan, waarop hij direct besloot de hoofd schakelaar uit te zetten en zo spoedig mogelijk de brand te blussen met de dichtstbijzijnde brandblusser. Martin heeft nog overwogen de Bedrijfs brandweer te waarschuwen, maar de tijd die daarbij verloren zou gaan, had meer schade opgeleverd. Ed Bloem kwam ook direct in actie en opende de deuren van het Brouwhuis, zodat de ontstane rook kon wegtrek ken. Nadat de brand was geblust, werd de afdeling Beveiliging/Bewaking gewaarschuwd, zodat zij de alarmen van de geopende deuren konden afzetten. Vervolgens zijn er foto's van de brandschade gemaakt en kon een rapport worden opgesteld. De Bedrijfsbrandweer was zeer te spre ken over het professionele handelen van beide heren. Een presentje was daarom wel op zijn plaats.

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 1