Erkenning van Verworven Competenties Voetbaltoernooi HVZ m a m 15 m 2004 „KC* 6 Het idee achter Erkenning van Verworven Competenties (EVC) is simpel en rechtvaardig. Wanneer je wilt nagaan wat iemand kan beteke nen binnen een organisatie als Heineken, is het zaak om niet alleen maar diploma's en getuig schriften te bekijken, maar vooral ook door inter views en observaties boven tafel te krijgen op welk niveau hij of zij functioneert. Daarmee doe je recht aan het feit dat leren niet alleen op school plaatsvindt. Ook werk- en levenservaring tellen mee. De inschatting daarvan moet dan natuurlijk wel zorgvuldig gebeuren! Vanaf december zijn zeven kandida ten bezig geweest met het compleet maken van hun portfolio. Dat wil zeg gen dat zij bewijsmateriaal moesten verzamelen om aan te tonen wat ze in verschillende werkkringen en ande re situaties aan mogelijk relevante ervaring hadden opgedaan. Sommigen namen deze opdracht wel heel serieus: we moesten er een ste vige kast voor aan laten rukken om alle dozen een plek te geven. Objectieve inschatting De taak om dit alles te bekijken en aan de hand van de standaard, zoals die nu ontwikkeld is voor de voe dingsmiddelenindustrie, een exacte en objectieve inschatting te maken, lag op de schouders van vijf asses soren: drie afkomstig van het Holland College, te weten Nicole Goes, Maarten Maas en Rens Looij, en twee van de afdeling Opleidingen: Robert van den Bogaard en Piet Hagenaars. De interviews vonden in januari en februari plaats. Per kandidaat werden drie sessies gehouden over de onder werpen Analyses en Milieu, Technologie en Management. We zijn nu bezig met de verwerking van de rneliiekeri resultaten. Op 23 maart heeft de definitieve eindrapportage per kandi daat plaatsgevonden. Daarbij werden ook adviezen gegeven over eventueel nog te doorlopen scholingstrajecten om te komen tot diplomering op niveau 4. EVC is niet een langskomende opvlie ger. Steeds meer organisaties kiezen voor deze aanpak. Heineken heeft uit gesproken dat erkenning van compe tenties blijvend onderdeel zal uitma ken van onze opleidingsplannen. Zo zal over een paar maanden opnieuw een EVC-traject starten, dan met kan didaten die zich willen kwalificeren voor niveau 2 en 3. Hierbij dus meteen een oproep aan de teams van Verpakken, om tijdens het door draaien toch even stil te staan bij het belang van competente medewerkers en de rol die EVC daarin voor jouw team kan spelen! Robert van den Bogaard en Piet Hagenaars, Opleidingen De vereniging Heineken Voetbal Zoeterwoude organiseert, zoals voor de voetbalfans waarschijnlijk wel bekend, jaarlijks een toer nooi. Dit jaar vindt het evenement plaats op zaterdag 15 mei. Alle afdelingen kunnen zich aanmelden, maar wees wel snel. Want anders dan in voorgaande jaren, kunnen er nu slechts acht teams meedoen in plaats van twaalf. Organisatorisch is dit name lijk zo moeilijk haalbaar, dat besloten is het wat kleinschaliger te organiseren. De uitspraak 'Wie het eerst komt, het eerst maalt' is nu meer dan voorheen van toepassing. Teams kunnen zich aanmelden via inschrijfformulieren die op de publicatieborden hangen of door e-mail te sturen naar: j.a.m.bouwmeester@Heineken.nl. Jos Bouwmeester, secretaris HVZ Toernooi voor afdelingselftallen op het sportcomplex Ten Voeten Uit te Zoeterwoude

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 6