Pieter Pils voor Henk van Schaik Total Productive Management Si Heineken Nederland Supply 3 Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude In diverse nummers van Leven in de Brouwerij is al het nodige geschreven over TPM. Nog een stukje lijkt mis schien overdreven, maar dat is het niet. In de komende weken, maanden - en in sommige gevallen - jaren, krijgt namelijk iedereen intensief met TPM te maken. De Raad van Bestuur heeft zeer onlangs TPM geaccordeerd als een zogeheten 'Company Strategie Program'. Dit wil zeggen dat de Raad van Bestuur dit initiatief niet alleen ondersteunt, maar ook verplicht stelt voor alle Heineken Brouwerijen in de wereld. Het bezoek van de heer Ruys, ruim een maand geleden, geeft aan hoezeer dit programma belangrijk wordt gevonden. TPM moet ons bij- voorbeeld structureel hogere rende menten gaan brengen. Bedenk daar bij dat een lijnrendement van 80% fei telijk betekent datje 20% stilstaat om 'iets'. Wel eens een auto gereden die het 20% van de tijd niet doet? Zelfs een computer heeft een rendement van meer dan 80% en dat ding willen we allemaal wel eens het raam uitkie- peren. De verwachtingen zijn dus hooggespannen, en niet zonder reden. Vele bedrijven die volgens deze methodologie werken, hebben verbeteringen gerealiseerd die ze aanvankelijk voor onmogelijk hielden. De TPM-methodologie sluit tevens zeer goed aan bij de doelstellingen van HNS en Zoeterwoude, zoals ze ook in de road show van 15 maart geformuleerd zijn. First time right, no errors, no loss, sweat the assets, et cetera. Ofwel 'in een keer goed', 'geen fouten/geen verliezen', 'machi nes optimaal laten renderen', enzo voort. Dan hoeven we zelf minder brandjes te blussen en installaties minder snel te vervangen. Brouwerij Zoeterwoude behoort met de TPM-invoering tot de voorhoede van de Heineken Brouwerijen in de wereld. We zijn het aan onze stand verplicht om tot deze voorhoede te blijven behoren. Hein van Dort Henk van Schaik, medewerker Technisch Magazijn, werkt al 40 jaar bij Heineken. Dinsdag ochtend 9 maart hebben we hierbij stilgestaan onder het genot van een gebakje en koffie. Henk is in maart 1964 in dienst gekomen bij de brouwerij in Rotterdam en kwam 9 september 1974 naar Zoeterwoude waar hij, op een klein uitstapje naar Verpakken na, grotendeels werk zaam is geweest in het Technisch Magazijn. Deze jubileumviering was niet alleen voor Henk een unieke gebeurtenis, want ook voor bedrijfsleider Hein van Dort was het de eerste keer dat hij een Pieter Pils inclusief een authentieke oor konde mocht uitreiken aan een medewerker. Het was ook een mooie gelegenheid om eens gezel lig bij te praten over vroeger, Heineken, familie, gezondheid, ver huizingen en vrije tijd. Wij wensen Henk nog veel mooie jaren en veel geluk met zijn gezondheid. Henk, geef Pieter Pils een mooie plaats thuis en bedankt voor je inzet de afgelopen vier decennia. Pauwel van Nieuwenhove, hoofd Technische Dienst

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 3