Dirk Heiienberg 25 jaar in dienst Lawaai, lawaai Heineken 7 Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude Jubilaris Dirk Heiienberg, geflankeerd door collega's Bert Hogewoning (links) en Ruud van Peski zijn deze echter veel effectiever als iedereen ook de deuren gesloten houdt... Hierbij dus mijn tip: doe die deuren dicht. Bart van Eunen Dirk Heiienberg kwam 1 maart 1979 op de leeftijd van 19 jaar in dienst als hulpmonteur in de mechanische werkplaats. Nu, 25 jaar later, is hij vakbekwaam monteur en werkzaam bij de Onderhoudsgroep Verpakken. Op 1 maart 2004 heeft Dirk zijn jubi- leumspeld uitgereikt gekregen van Ed van Willegen. Hierbij waren Ruud van Peski, Bert Hogewoning, Arie van Dijk en Marcel van Spaandonck aanwezig. Een van de onderwerpen waarover werd gesproken, is Dirk zijn 40-jarig jubileum. Hopelijk zal hij dat jubileum ook in goede gezondheid halen. Dat zou toch een prestatie zijn! We wensen Dirk alle goeds toe en zul len op een later tijdstip met enkele collega's zijn 25-jarig jubileum nog vieren. Marcel van Spaandonck, teamleider OHGV/WTB Op veel plaatsen in de huidige maat schappij worden wij geconfronteerd met lawaai. Het vreemde van geluid is dat wij het lawaai noemen als we het hinderlijk vinden en als we het prettig vinden, het geheel andere namen krijgt. Voorbeelden hiervan zijn: - in de disco heet het een beat; - in het concertgebouw een symfonie; - op het circuit een sportief geluid; - en op de radio noemt men het muziek. Andere voorbeelden hiervan zijn: - een druppende kraan in de nacht is irritant; - het boren van de tandarts is een pijnlijk geluid; - een huilend kind in de kerk is heel vervelend; - een huilend kind in de kraamkamer is een feest. Schadelijk geluid Hieruit blijkt dat lawaai niet eenvoudig is te bepalen. Maar dit is buiten de wet om bekeken, want de Arbo-wet is heel duidelijk: alle geluidsniveaus boven de 80 dB(A) zijn schadelijk voor het gehoor en worden geclassi ficeerd als lawaai (schadelijk geluid) De werkgever is dan wettelijk ver plicht maatregelen te nemen en de voorkeur van de wetgever gaat uit naar bronbestrijding of afscherming Op Colonne la en b heb ik mooie voorbeelden van bronafscherming gezien. Bij de krattenwasmachines Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 7