WIE IS Robert van den Bogaard (53) Nieuws uit Den Bosch Medewerker Opleidingen Brouwhuis 4 maakt virtuele biertjes PROFIEL Wat is je thuissituatie? "Ik heb een partner. Op 1 april zijn we 25 jaar samen." Welk vervoermiddel gebruik je het meest? "De auto. Ik ben een mooi weer-fiet- ser; als het lekker weer is, fiets ik vanuit mijn woonplaats Zoetermeer naar de Brouwerij." Wat is je favoriete vakantieland? "Ik ben een echte wereldreiziger en ik heb inmiddels dan ook zo'n beetje de hele wereld gezien. Maar sinds een halfjaar hebben we een camper waarmee we Europa door kruisen." Wat doe je voor de ontspanning? "Ik sport graag. Twee keer per week fitnessen en softballen in het sei zoen. Mijn hobby's zijn gitaarspelen en modelbouwen. Ik bouw met name treinen waarbij de nadruk ligt op alles zelf bouwen via foto's, schalen bepalen, tekeningen maken en ver volgens bouwen." Wat is je favoriete muziek? "Blues en Zuid-Amerikaanse muziek." Wat is je mooiste herinnering? "Nadat mijn partner na een kortston dige, maar ernstige ziekte, volledig hersteld het ziekenhuis uitkwam. Toen ik haar ophaalde en in de auto stapte vroeg ze: "Waar gaan we met de vakantie naartoe?" Wat is je zwakke kant? "Ik geloof dat ik soms te sociaal ben, terwijl ik in sommige gevallen mis schien iets zakelijker moet zijn." Wat is je sterke kant? "Ik kan heel goed luisteren en ben heel rustig." Wat is je levensmotto? "Pluk de dag." Waar heb je bewondering voor? "Voor mensen die bestaan om ande ren te helpen." Wat is je grootste ergernis? "Egoïsme. Ik denk dat we ten onder gaan door de toenemende mate van egoïsme en egocentrisme. En ik vind het verschrikkelijk dat we de aarde kapotmaken." Heb je nog een boodschap? "Ik hoop dat we met zijn allen ver trouwen hebben en kunnen houden in onze werkgever en dat we daar voor gaan!" Het nieuwe Brouwhuis 4 in Den Bosch heeft in febru ari zijn eerste biertjes gebrouwen. Dat lijkt onmoge lijk omdat het Brouwhuis nog niet klaar is, maar het gaat dan ook om virtuele biertjes, gemaakt door de brouwers van de werkgroep Brouwhuis 4. Charles van de Splinter, Bram Kievit en Hans van de Werdt zijn de leden van de Bossche werkgroep. Zij zijn in februari vier keer per week naar Zeist gegaan om bij de firma Bellt te 'fatten'. FAT staat voor Factory Acceptance Test en houdt in dat het gehele brouw- proces wordt gesimuleerd. Daardoor kan het proces stap voor stap worden gevolgd. Bellt heeft de automatisering voor Brouwhuis 4 ontworpen. De Bossche brouwers testten het proces om deze zo goed mogelijk naar de Bossche wensen in het nieuwe Brouwhuis te laten plaatsen. Ze wor den daarbij onder meer geassisteerd door medewerkers van HTS Zoeter- woude. Zo zal de opstart van Brouw huis 4 straks met zo min mogelijk problemen verlopen. Overigens zitten de meeste hoofdon derdelen van Brouwhuis 4 nu op zijn plaats. Er wordt nog hard gewerkt aan het installeren van het leidingwerk, pompen en koppelstukken.

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 4