I Eerste themadag in 2004: Evalueren Ondernemingsraad Zoeterwoude Heineken Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude Na een drukke periode met veel advies- en instemmingsaanvragen proberen we nu de uit voering zo goed mogelijk te volgen. In de meeste adviezen hebben wij gevraagd om een zorgvuldi ge evaluatie na het eerste kwartaal. Samen met de bedrijfsleider is een aantal evaluatiecriteria afgesproken. Deze criteria worden via het zoge noemde S&B BL-overleg (Commissie Strategie Beleid en Bedrijfsleider) gevolgd. Aangezien we heel veel criteria moeten bespre ken is er besloten voor de evaluatie een hele dag uit te trekken. Deze vindt 29 maart plaats. Wybertjes-model Om te oefenen met een methode om bij het lezen van de aanvragen direct mogelijke evaluatiecriteria te note ren, organiseerden Marcel van Spaandonck, Cock van der Lans en Piet Hagenaars op 11 februari een dag met als thema Evalueren. Cock gaf ons tijdens deze dag een geheel andere kijk op de betekenis van het woord 'wybertje', toen hij ons het een en ander vertelde over het 'wyber tjes-model' (zie tekening). Rode draad door advies- of instemmingsaanvraag Binnenkomst envelop Breeduit kijken Commissievergadering Evaluatiecriteria Overleg S&B BL Evalueren Hamerstuk OR vergadering Na kwartaal evalueren Aanpassingen n.a.v. evaluatie Wat heeft dit nu allemaal met evalu eren te maken? Heel veel. Wanneer op zaterdag de diverse advies aanvragen via de weekendpost bij de leden op de deurmat vallen, gaat iedereen vanuit zijn eigen ideeën vra gen stellen bij deze aanvraag. Op de eerstvolgende commissiedag, waar iedereen zijn eigen bevindingen kan aandragen en waar dus alle ideeën bij elkaar komen, kunnen als resul taat van de discussies meteen al vra gen worden geformuleerd. De leden van de commissie S&B nemen deze vragen mee naar het overleg met de bedrijfsleider, die op sommige vragen direct kan antwoorden, en op andere vragen misschien nog niet. Die laatste kunnen dan worden mee genomen als evaluatiepunten. Dat betekent dat de aanvraag in de over legvergadering slechts een hamer stuk wordt. Het werk is immers al gedaan. Bovendien hoefje, als je daadwerkelijk gaat evalueren, de aanvraag met de gestelde vragen maar uit de kast te pakken en je ziet meteen waarover we het met elkaar willen hebben. Na deze uitleg zijn we door Piet in drie groepen verdeeld en hebben we een leuke oefening gedaan, die voor namelijk met breed kijken en denken had te maken. Daarbij kwam duidelijk naar voren, datje op heel veel ver schillende manieren naar één onder werp kunt kijken. Tot slot evalueer den we deze middag, die perfect was georganiseerd en een goede basis is om op terug te vallen als de volgen de advies- of instemmingaanvraag op BK 3.05 binnenkomt. De Ondernemingsraad Zoeterwoude Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 7