Q Wie kent dit logo niet? Bedrijfsbeveiliging door camera's Ê1 Heineken 5 Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude Herken je dit logo niet? Ga er dan eens thuis of op je werk naar op zoek. Wedden dat het niet zo moeilijk is om zo'n logootje te vinden? In elk huis houden kom je er gemiddeld een stuk of twintig tegen. Op huishoudelijke apparatuur, speelgoed, gereedschap, telefoons, computers et cetera. Ook alle machines moeten sinds 1995 van deze CE-markering zijn voorzien. De CE-markering geeft aan dat de machine of het apparaat voldoet aan de Europese richtlijnen. Deze richtlij nen zijn letterlijk overgenomen in de nationale wetgeving en de fabrikan ten zijn verplicht om hun producten overeenkomstig deze richtlijnen te maken. Je kan er bij aankoop dus vanuit gaan datje met een apparaat te maken hebt dat voldoet aan de geldende veiligheidsnormen. Wat betekent dit bij Heineken? Ook de machines bij Heineken moe ten aan deze richtlijn voldoen. Het is bij aanschaf van een nieuwe machi ne een taak van de projectleider en Inkoop om van de leverancier te eisen dat dit het geval is. Als Heineken een bestaande machine of installatie wijzigt zal deze opnieuw - aan de hand van de vei ligheidseisen van de machinericht lijn - moeten worden gecheckt. Dit is de verantwoordelijkheid van de machine-eigenaar: de betreffende rayontechnicus. Een andere regel van de machinerichtlijn is dat Heineken als samensteller en bou wer van een colonne, waarbij CE- gemarkeerde machines aan elkaar worden gekoppeld door middel van transportbanen en besturing, wordt beschouwd als leverancier van het geheel. Heineken is dan verantwoordelijk voor het voldoen aan de machinerichtlijn en het afgeven van een CE-verklaring voor de complete colonne. "Raad eenswe zijn van plan een werkgroep machine-veiligheid samen te stellen I" Dit alles is dus een wettelijke ver plichting, die gecontroleerd wordt door de arbeidsinspectie. Belangrijker echter is dat de veilig heid van machines en installaties bij bediening en onderhoud door deze regelgeving wordt verbeterd. Henk van de Ven, projectmanager CE Toezicht via een van de camera's langs de excursieroute... en een van de camera's gericht op het brouwerijterrein Van oudsher moet een terrein waar op alcohol wordt geproduceerd, vol ledig van de buitenwereld zijn afge sloten in verband met de accijnswet. Daarom wordt het terrein beveiligd om de Brouwerij te beschermen tegen ongewenste bezoekers. Rondom het brouwerijterrein zijn diverse fysieke hindernissen opge worpen, zoals hekken en waterpartij en. Daarnaast wordt er ook toezicht gehouden door middel van camera bewaking rondom en op het brouwe rijterrein. Camera's staan onder ande re opgesteld bij de centrale parkeer plaatsen om over ieders eigendom men toezicht te houden. Excursieroute De wereld om ons heen verandert en de beveiligingsvraag neemt toe. Er worden geregeld excursies gege ven op de Brouwerij om de gasten te laten zien hoe dat mooie biertje wordt gemaakt. Daarmee komen 'vreemden' op het terrein, waarop maar beperkt zicht is. Om onszelf en de toekomst van het 'heldere biertje' nog beter te beschermen, is de ge hele excursieroute van camera's voorzien, met in totaal 21 nieuwe camera's. Zo houden we onder andere jouw en onze bedrijfseigen dommen goed in de gaten. De afdeling Bewaking en Beveiliging Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 5