I Themadag: OR en de vakbonden Anti RSI-tip Ondernemingsraad Zoeterwoude 6 De OR Zoeterwoude verzamelde zich woensdag 17 december voor een themamiddag in Amsterdam, in het Heineken-gebouw aan het Tweede Weteringplantsoen, met twee bijzondere gasten: Jan Kühn en Herrie Hoogenboom. Zij zijn de voorzitter en secretaris van de FNV Kadergroep. Het zal dus duidelijk zijn waar het thema om draaide: OR en vakbonden. Onder de strenge maar rechtvaardige leiding van Paul van Oeffel bogen we ons over de vraag wat OR en vakbon den voor elkaar kunnen betekenen en hoe we de taken onderling kunnen verdelen. In groepjes discussieerden we over de volgende stellingen: 1. Alleen op verzoek van één van de partijen is er contact tussen OR en vakbonden. 2. Vakbonden delegeren de taken naar de OR. 3. Communicatie OR en vakbonden is niet noodzakelijk, ieder heeft zijn eigen rol. 4. Zonder OR-leden hebben de Kadergroepen geen bestaansrecht. Verschillende groepen waren zo eigenwijs om zelfstellingen te fabri ceren, wat al met al een stevige dis cussie opleverde. De conclusies die daaruit voortvloeiden: - De rolverdeling is ongeveer duide lijk: vakbonden voor financiële en sociaal-technische zaken, OR voor beleid en bedrijfsaangelegenheden. - Zowel de vakbonden als OR dienen het belang van de werknemers in de gaten te houden, met het oog op de continuïteit van de organisatie. - Voor ieder geval apart moeten we onszelf én de bestuurder duidelijk maken welke taken de OR en welke de vakbonden gaat uitvoeren. - De onderlinge communicatie moet op orde zijn. - Als dit allemaal goed is geregeld, kunnen de OR en Kadergroepen elkaar versterken. Een voorbeeld: Colonne 1. Was de roosterwijziging nu iets voor de bon den of voor de OR? Antwoord: voor allebei. Toen namelijk duidelijk werd dat hier een roosterwijziging aan zat te komen, die buiten de CAO zou val len, kwamen de bonden eraan te pas. Die moesten hiervoor het raamwerk leveren, de financiële consequenties uitrekenen en hiermee afspraken maken. Rol van de OR: verdere uit werking en toezicht op naleving van de afspraken plus de evaluatie. De vakbond zal in de pilot ook bij de eva luatie betrokken zijn. Het werd al met al een geslaagde middag, waarin OR en vakbond helde re lijnen voor de toekomst hebben uitgezet. De Ondernemingsraad Let ook thuis op een goede werkhouding Wees niet alleen op je werk alert op RSI maar zorg ook thuis voor voldoende pauzes en genoeg beweging.

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 6