Training Transparant Communiceren voor leidinggevenden Calco's in het groen Heineken 5 Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude In de eerste helft van 2004 zullen alle leiding gevenden binnen HNS gaan deelnemen aan een training in Transparant Communiceren. Het betreft ongeveer 160 medewerkers en de training zal worden verzorgd door het Bureau Twee of Meer. Er is besloten deze training HNS- breed uit te rollen, nadat een pilot zeer goed door de deelnemers werd beoordeeld. Heineken is volop in beweging en dat geldt zeer zeker ook voor HNS. We gaan naar een meer prestatiegerich te cultuur, waarin we steeds meer aan de verwachtingen van onze klan ten dienen te voldoen. Het is niet lan ger de vraag waarom wij moeten veranderen, maar meer: hoe snel zijn wij in staat om dit te realiseren? Een goede communicatie is dan heel belangrijk. Van de leidinggevende wordt steeds meer verwacht dat deze niet alleen de noodzaak tot veranderen duidelijk maakt, maar dat ook tot uitdrukking laat komen in de dagelijkse aanstu ring van medewerkers. De leidingge vende moet goed communiceren wat de prioriteiten zijn. Door deugdelijke argumenten te geven, kan de leiding gevende de verbeterplannen duide lijk maken. Twee externe trainers verzorgen de trainingen aan leidinggevenden, in groepen van tien tot twaalf personen. De insteek van de training is om het communiceren in de praktijk heel praktisch en concreet te maken. De nadruk ligt vooral op het 'doen' en om die reden worden er tijdens de training acteurs ingezet om veel te oefenen. Iedere deelnemer zal vooraf worden gevraagd na te denken met welke leervraag hij/zij naar de trai ning gaat. Marc Gross (managing director Heineken Nederland Supply) zal zelf als een van de eersten de training gaan volgen: "Als Manage mentteam zullen we samen met alle andere leidinggevenden nog meer voorbeeldgedrag moeten gaan verto nen. Hierdoor gaan we in de organi satie merken dat transparantie in communicatie voor ons echte winst is. Winst zowel voor Heineken als voor onze onderlinge samenwerking. Daar heb ik alle vertrouwen in!" In de komende edities van dit blad zullen wij u regelmatig op de hoogte houden van de ervaringen van deel nemers aan de training. hoofden P&O HNS, Mathy de Baar Elly van der Sanden Alain Loontjens Dick van der Bijl De calamiteitencoördinatoren (calco's) van de BHV dragen per 1 februari geen oranje hesjes meer, maar groene. Op deze manier vallen ze beter op en weten de interne en externe hulp verleners direct wie het aanspreekpunt is. De overige hulpverleners blijven de oranje hesjes dragen. Bij calamiteiten of oefeningen wordt altijd een calamiteitenbox, waarin benodigdheden voor eerste hulp bij een ongeluk zitten, door de commu nicatie-coördinatoren (Bewaking/ Beveiliging) neergezet. Zo zitten de hesjes ook in deze box. De BHV-ers moeten op de plaats van het onge val deze hesjes aandoen, om zich van andere aanwezigen te onder scheiden. Met name voor de hulp verleners van buiten Heineken, is het moeilijk te zien bij wie ze zich moeten melden. Met deze nieuwe Paul Struiksma in actie tijdens een oefening op 2 februari, voor het eerst in een groen hesje opvallende groene hesjes is dat in één oogopslag duidelijk. Fred van Leeuwen Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 5