TPM: Gericht Verbetergroep Cock Zevenhoven 25 jaar in dienst 4 door een slechte aanvoer van folie. Bijvoorbeeld: de opslag van tempera tuur. De tweede stap van de Gericht Verbetergroep is het stellen van het doel. Dit doel moet in ieder geval SMART zijn. Meetbaar Acceptabel Realistisch jdgeb0ndpn Het doel voor de Hoezengooiers is geworden: Verbeter de Mean Time Between Assist (MTBA), ofwel de gemiddelde tijd tussen ingrijpen, van de Hoezengooier op Colonne 3 van Na de Total Clean Out op 13 januari 2004 van de Hoezengooiers op Colonne 2 en 7, is de eerste Gericht Verbetergroep van het Palletisercentrum bijeen geweest. Een Verbetergroep is een groep medewerkers die het grootste probleem aan pakt, waarvan men op een bepaalde werkplek last heeft. Speciaal kijken ze naar het aantal ingrepen dat een operator moet doen. Met een turflijstje wat de operators invullen of met behulp van de PLC mel dingenrapportage, komt de grootste verstoorder al snel naar boven. De grootste storing van de Hoezengooiers is 'Folie niet in tang'. De Gericht Verbetergroep verloopt in acht stap pen. De eerste drie stappen zijn op 29 januari behandeld. In de eerste stap wordt veel aandacht besteed om het probleem helder en duidelijk te krijgen. Na enige discussie is de pro bleemomschrijving dan ook aange past: Folie: van rol tot pallet. Het was noodzakelijk de scope breder te stel len, omdat veel problemen in de Hoezengooier worden veroorzaakt 25 naar 240 minuten in vier maanden. Dit betekent dus één ingreep per vier uur op de Hoezengooier! In de derde stap, de onderzoeksfase, wordt met de visgraatanalyse en de '5x waarom-vragen' dieper op de pro blemen ingegaan. In een volgend num mer van Leven in de Brouwerij gaan we hier nader op in. De verrichtingen van alle verbetergroepen kun je vol gen op de TPM Communicatieborden die bij de werkplekken staan. Momenteel zijn ze te vinden bij de Multipacker op Colonne 51 en het Palletisercentrum. Cor Vlietstra, TPM facilitator Op 1 januari 2004 was het 25 jaar geleden dat Cock Zevenhoven zijn eerste schreden op het brouwerij terrein zette. Na enige jaren bij de dagdienst Werkplaats te hebben gewerkt, is hij via Brouwen bij Verpakken gekomen. Het heuglijke feit dat hij 25 jaar in dienst is van de Brouwerij werd tijdens een gezellig samenzijn bij Ed van Willegen met een aantal collega's gevierd. Het gebak liet zich lekker smaken. Na het opspelden van de versierselen en het uitspreken van de wens dat er nog vele hectoliters mogen worden afge vuld, werden de dagelijkse werk zaamheden weer hervat. Boudewijn Huisman, Verpakken Cock, gefeliciteerd! Cor Vlietstra met visgraatanalyse

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 4