Nieuwe naam, zelfde glasfabriek VAST r* ZEKER Hoger springen Heineken Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude De markt stelt steeds hogere eisen. Wij hebben daarom de opdracht onze klan ten te voorzien van een uitstekend pro duct, dat op de juiste tijd en op de juis te plaats wordt geleverd en tegen de beste prijs en service. In dat licht zoekt ook DCS steeds naar optimale midde len, systemen en werkwijzen om zo effi ciënt en effectief mogelijk te kunnen opereren. Warehouse Management Systemen zijn al enige tijd bij Export in gebruik; ook Binnenland Zoeterwoude (en binnenkort 's Hertogenbosch) maakt gebruik van een WMS-systeem. Het gebruik van zo'n systeem stelt zwaardere eisen aan onze mensen. Vorkheftrucks zijn nu voorzien van een computerterminal. De medewerker moet weten hoe deze te bedienen en daarvoor is nodig dat men begrijpt hoe het systeem werkt. First Time Right is ook hier van groot belang om allerlei vermijdbaar correctiewerk (en daarmee kosten) te voorkomen. We zijn goed op weg, maar hebben het vereiste kwali teitsniveau nog niet bereikt. Er is reden tot zorg, hetgeen met onze teams is besproken. Inderdaad: de lat is hoger komen te liggen. Maar wie wil winnen, moet hoger springen. Charlie Rabelink 33% in de flessenproducent om de aanvoer van hoge kwaliteit flesjes voor de toenemende export zeker te stellen. In december 2002 vergrootte Heineken haar aandeel van 33% naar 100% in de glasfabriek, toen zij de aandelen aankocht van de Duitse Partner Hermann Heye KG. Op dat moment had Herman Heye KG finan ciële problemen en trok zich terug uit de deelneming in Heye Glas Nederland. Heineken heeft echter nooit de bedoeling gehad om de fabriek zelf te leiden en was daarom op zoek naar een betrouwbare part ner, die de fabriek wilde kopen. Heineken heeft nu een partner gevonden in Rexam Beverage Packaging Euro Holding B.V. Dit bete kent dat in de praktijk feitelijk niets verandert. De fabriek heeft alleen een andere eigenaar, maar blijft voor Heineken leverancier van de groene exportflesjes. Al jaren komt een gedeelte van onze groene exportflesjes uit de glasfabriek in Moerdijk. En ook de komende jaren zullen ze daar in ieder geval nog vandaan komen. Dat Heineken een principe-overeenkomst heeft getekend om de glasfabriek (een 100%-dochteronderneming) Glas Moerdijk te verkopen aan Rexam Beverage Packaging Euro Holding B.V. doet daaraan niets af. In de overeenkomst is de afname voor meerdere jaren vastgelegd. Zo is Heineken verzekerd van hoge kwaliteit flesjes en Rexam van een betrouwbare klant. Heineken kocht in 1996 haar oorspronkelijk belang van Nederland Supply

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 3