76 e Brouwerij Uitwisselen van oplossingen tijdens GRIPfine meeting 3 *v,° Z* *jr «V?» .o Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude Heineken 1 GRIPfine meeting 2 Rayonondersteuners 3 Verkoop glasfabriek 4 TPM: Gericht Verbetergroep j j februari 2004 Jaargang 8 5 Communiceren voor leidinggevenden 6 Themadag: OR en de vakbonden 7 Foto van de maand 8 Verpakken pakt het anders aan Op Europees niveau worstelen onze collega brouwerijen met dezelfde problemen en vraag stukken als wij. jaarlijks vindt een aantal bijeen komsten plaats om 'Best Practices' uit te wisse len. Verpakken Zoeterwoude zit in een groep die ervaringen uitwisselt over TPM. Clean Lean, zoals de groep heet, heeft een focus op auto noom onderhoud en schoonmaakstandaarden. Na een verlate start door de sneeuwval is er op 29 en 30 januari een zoge noemde GRIPfine meeting geweest in Zoeterwoude. Hierbij waren brouwerij en verpakkingsmanagers (of vertegen woordigers) aanwezig uit Den Bosch, Bergamo, Sevilla, Madrid, Mons en Baroeul en Zoeterwoude. Het doel van deze meeting was tweeledig. Enerzijds het promoten van de Zoeterwoudse Brouwerij, middels een gastvrije ont vangst en rondleiding. Anderzijds, het hoofddoel, was om de behaalde resul taten in de brouwerijen te verwerken tot één teamposter voor de komende European Brewery Managers Conference (van 15-19 februari in Athene). Tijdens de EBMC, waar alle Heineken Brouwerijen uit Europa zijn vertegenwoordigd, worden jaarlijks alle resultaten en ervaringen uitgewisseld. Toolbox Bij aanvang van de eerste bijeenkom sten ongeveer zes jaar geleden, bleek Nederland Supply dat iedere deelnemende brouwerij bepaalde problemen had, die echter in elke brouwerij bleken voor te komen, ledereen bedacht en implementeerde zijn eigen oplossingen. De laatste tijd wordt zichtbaar dat men voor dezelfde problemen dezelfde oplossing gaat gebruiken en deze ook bij elkaar gaat halen. TPM levert hier ook een grote bijdrage aan, omdat de aanpak hetzelf de is en de uitwisseling van oplossingen gemakkelijker moet kunnen gaan. Het 'Clean Lean'-team heeft zich in 2003 vooral gericht op de implementatie van de eerste stappen van autonoom onder houd. Elke brouwerij uit deze groep heeft een bijdrage gele verd aan de teamposter. Deze bijdrage is een van de tools die in de 'toolbox' zijn verzameld. Deze toolbox wordt onder de aandacht gebracht door mid del van de poster, een presen tatie en een uit te reiken cd- rom, zodat ook andere brouwerijen van de ontwikkelde gereedschappen gebruik kunnen maken. Opgeknapt en schoon Op de eerste dag is Verpakken uitge breid bekeken. Er is vooral gekeken naar de Multipacker op lijn 51 en het Palletiser Centrum waar TPM van start is gegaan. Deelnemers die ongeveer twee tot driejaar niet in de Brouwerij zijn geweest, hadden bijna allemaal de reactie: "Wat is het opgeknapt en schoon!" Op de tweede dag werd de afdeling Brouwen bezocht. Het Brouwhuis, de afdeling Filtratie, het nieuwe Apolloblok en de BIKE plant werden bekeken. Na alle gegevens met behulp van laptop, e-mail, memory sticks, et cetera te hebben uitgewis seld, werd het tijd om de auto's en/of vliegtuigen op te zoeken om het geleerde toe te gaan passen in de eigen brouwerijen. Ed van Willegen en Francien de Jongh

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 1