Continu Verbetergroep Palletiser MTBA>240 minuten" Anti RSI-tip Heineken Nederland Supply 5 Leven in de Brouwerij - Nieuwsblad voor de Brouwerij Zoeterwoude "Deze machine is toch schoon!" was het eerste wat werd geroepen toen de deelnemers van de kick off-dag van de palletisergroep werd verteld dat zij de hoezengooiers van Colonne 2 en 7 moesten schoonmaken. Grondig schoonmaken en het labelen van verstoringen en gebreken zijn essentiële stappen tijdens een 'Total Clean Out'. Het nut van 'schoon maken inspecteren' bleek wel uit de 48 labels die gedurende de schoon maak aan de machines werden gehan gen. Het verhelpen van deze grote en kleine gebreken, wat in de komende weken zal gebeuren, zal zeker bijdra gen aan het verbeteren van de presta ties van deze twee machines. Bij alleen schoonmaken en labelen blijft het echter niet. Het is maar één van de vele stappen die nodig is om de 'Mean Time Between Assists (MTBA)', ofwel de gemiddelde tijd tussen twee ingrepen, te verhogen naar meer dan 240 minuten. Deze tijd is voor de hoe- zengooier op Colonne 7 nu ongeveer 15 minuten. En het zijn vooral deze kleine verstoringen die het leven van de palletiser-operator zuur maken. De komende weken moet er hard wor den gewerkt, maar gezien de motiva tie en actieve deelname van de palle- tiser-operators en andere betrokke nen van de dagdienstwerkplaats en de exportrayons, zal dit zeker goed komen. Harro de Vries, Verpakken Om dit ambitieuze doel te bereiken, zullen veel kleine verstoringen moeten worden opgelost. Voor de meest ver storende zijn specifieke Gericht Verbetergroepen opgericht. Dit zijn in eerste instantie de verstoring 'folie niet in tang' en het gelijkmaken van de verschillende typen hoezengooiers. Daarnaast zal een groep operators aan de slag gaan met het opstellen van PISA-instructies (=poetsen, inspecte ren, smeren en aandraaien). Deze aanpak, volgens de TPM-metho- diek, kan alleen slagen indien alle ope rators van het palletisergebied zich de methodes snel eigen maken. Hiervoor was deze kick off-dag georganiseerd, want naast het schoonmaken is er ook veel tijd besteed aan de uitleg van de methodiek. Het was een intensieve en plezierige dag. Maar ook een nuttige, mede door de discussie die ontstond over de verwachtingen. Ook nuttig was het terugvinden van een personeels- pas die sinds een aantal weken onvind baar was voor de eigenaar. Het teruggevonden pasje Zorg voor een waarschuwingssignaal Het lijkt zo eenvoudig om regelmatig even iets anders te doen. Toch kun je zo in je werk opgaan, datje vergeet te bewegen. In dat geval kan het softwareprogramma Workpace een optie zijn. Kijk op de RSI-website van het BrowseHuis voor meer informatie. Deze storing kreeg ook een label

Heineken - Leven in de Brouwerij | 2004 | | pagina 5